Czytnik linii papilarnych w ekranie smartfona na nikomu nie robi już większego wrażenia – ot, jest to rozwiązanie, które z czasem będzie posiadało większość smartfonów. Samsung poszedł jednak o krok dalej i opatentował czytnik linii papilarny w ekranie… smartwatcha.

Czytnik linii papilarnych w ekranie smartwatcha – oto nowy patent Samsunga

Czytnik linii papilarnych zatopiony pod ekranem smartwatcha byłby prawdziwą rewolucją, bowiem jeszcze żadne urządzenie tego typu nie zastosowało takiego rozwiązania. Jak się okazało, Samsung wystosował patent czytnika linii papilarnych w ekranie smartwatcha już w drugim kwartale 2018 roku, którego zamysł doskonale obrazuje ten szkic:

samsung smartwatch patent

Zobacz także: Jak działają pozwolenia w systemie Android?

Zamontowany sensor ma potrafić rozpoznawać siłę nacisku, lecz tylko w określonym obszarze, czyli w tym przypadku, dolnej części wyświetlacza. Opisywany czytnik linii papilarnych będzie z kolei rozpoznawał palec tylko we wspomnianym obszarze. Ponadto, dokument patentowy wskazuje, że gigant może użyć tej technologii zarówno w smartwatchach jak i smartfonach.

Samsung podkreślił także, że urządzenia z tą technologią mogą zostać wyposażone w ekran dotykowy lub rysik. Wyświetlacz z kolei może zostać wykonany w technologii LED, OLED, LED albo MEMS.

Jak to jednak bywa z patentami, one same nigdy nie są potwierdzeniem, że firma kiedykolwiek je wykorzysta. Miejmy jednak nadzieję, że Samsung będzie dalej brnął w to rozwiązanie, bo zapowiada się ono naprawdę interesująco.

Źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.