nowy jork reklamy

Internet jest miejscem, w którym jednym z najpopularniejszych sposobów na zarobek są reklamy. Google słynie z umieszczania na swoich produktach inteligentnych banerów promocyjnych, co najlepiej widać po samej wyszukiwarce internetowej. Jednak istnieją miejsca gdzie nie chcielibyśmy oglądać reklam, a one tam trafiają.

Taką lokacją jest na przykład mobilna aplikacja korporacji z Mountain View, której zadaniem jest sprawdzanie naszej poczty Gmail. Osoby, które znane są z tego, że badają linijki kodu wszelkich aplikacji, odkryli, że w wersji 4.6 wspomnianego programu ujrzymy niezbyt atrakcyjne usprawnienia. Jedną z nich są właśnie reklamy, które będą imitowały wiadomość mailową.

gmail reklamaSzczęściem w nieszczęściu jest to, że najprawdopodobniej reklamy będą wyświetlane tylko i wyłącznie w zakładce „Oferty”, do której rzadko się zagląda.

Wśród innych zmian można wymienić ciemniejsze ikonki, usunięcie kilku przycisków czy też dodanie literek zamiast brraku podobizny dla powiadomienia o przychodzącym mailu na pasku notyfikacji. Jednak najbardziej wyróżnia się właśnie dodatkowy spam, który będzie pojawiał się w aplikacji Gmail. Z czasem te reklamy mogą pojawić się w innych programach Google na Androida, ale także i na innych platformach.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.