Samsung-Logo-820x458

Qualcomm, Samsung i MediaTek to najpopularniejsi producenci układów, które są obecnie stosowane w smartfonach. Koreańczycy głównie korzystają ze swoich Exynosów oraz Snapdragonów, ale najnowszy raport udostępniony przez Digitimes wykazuje, że przyszły rok może być odmienny dla Samsunga.

Układy MediaTek wykorzystywane są głównie przez azjatyckie marki, które celują w niską i średnią półkę cenową. Teraz najprawdopodobniej również Koreańczycy będą stosować 4- i 8-rdzeniowe procesory sygnowane logiem tajwańskiego producenta. Pierwsze modele z tymi układami najprawdopodobniej pojawią się w połowie przyszłego roku. Zapewne będą to słuchawki tanie, które będą celować w grupę osób pragnących posiadać wielordzeniowe procesory bez zwracania uwagi na ich wydajność, czyli idealna propozycja dla niewtajemniczonych biorących smartfony z abonamentów.

Samsung może stworzyć nową serię urządzeń, do której trafią tajwańskie układy, ale równie dobrze mogą one wylądować w takich modelach jak na przykład Ace kolejnej generacji.

Patrząc jednak z drugiej strony to ten mariaż bardzo pozytywnie wpłynie na postrzeganie korporacji MediaTek. Mniej znany producent wykorzystywany przez potężną firmę to ogromny skok w hierarchii, który może oznaczać, że Qualcomm niedługo będzie musiał bardziej się postarać, aby zainteresować innych swoimi produktami.

 

źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.