ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia lumia 1020 google pixel 3 xl

Pixel 3 XL kontra Lumia 1020 — co oznacza 5 lat w fotografii?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie PureView? Już dzisiaj przypominałem Wam ją za sprawą świętowania drugich urodzin HMD Global. W skrócie jest to technologia, która zadebiutowała w Nokii 808 PureView, a później pojawiła się w Lumii 1020. Pierwsze wrażenia były świetne — jakość zdjęć za sprawą świetnych matryc i optyki była zniewalająca ponad 5 lat temu. Ba, przez te lata wciąż Nokia jest wskazywana jako jedna z najlepszych do fotografii. Jednak w międzyczasie pojawiło się Google ze swoim podejściem, które stawia na oprogramowanie. W takim razie czemu nie zestawić ich ze sobą?

Google Pixel 3 XL i Nokia Lumia 1020 — czy cokolwiek się zmieniło?

Jakby nie patrzeć, lata robią swoje. Nokia Lumia 1020 wciąż wygra z wieloma dzisiejszymi smartfonami na rynku, ale z czołówką już nie ma szans, co doskonale pokazuje powyższe porównanie. Po prostu widać, że technologia nie stoi w miejscu. To, że poszła w stronę oprogramowania, aniżeli sprzętu, to już inna kwestia. Niemniej pamiętajmy, że w drodze jest Nokia 9, która ma szansę połączyć obie kwestie. Tym sposobem Google może zostać zepchnięte, a technologia PureView może wrócić na szczyt. Być może bardziej marka, aniżeli technologia, ale liczą się same efekty.

Zobacz też: Lineage OS kończy wsparcie dla 30 urządzeń.

Na koniec mała prośba — Nokia Lumia 1020 naprawdę robiła wrażenie, ale pisanie, że jakość zdjęć z tego smartfona wciąż jest nie do pobicia, jest zbyt na wyrost. Dlatego po prostu czekamy na nowe technologie, aby Google też mogło się dalej rozwijać.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy