samsung exynos 5 octa

Samsung chcąc uniezależnić się od innych producentów zaczął wydawać układy swojej produkcji, które możemy spotkać pod nazwą Exynos. Niedawno Koreańczycy usprawnili swoje 8-rdzeniowe układy umożliwiając tym samym wykorzystanie pełnych możliwości procesora bez dzielenia procesów na te mniej lub bardziej wymagające.

Pojawiło się jednak pytanie, czy obecne urządzenia wykorzystujące Exynosy 5 Octa, czyli Galaxy S4 i Note 3, będą mogły skorzystać z nowych możliwości układu. Wcześniej informowaliśmy Was, że inny producent korzystający z procesorów Samsunga – Meizu – w najbliższym czasie wypuści odpowiednią aktualizację dla swojej słuchawki MX3 pozwalającą na wykorzystanie wszystkich 8 rdzeni w jednym momencie. To dało nam wiadomość, że obecne modele mogą skorzystać z nowych możliwości układów Exynos.

Jednak rozmowa z szefem technicznym Samsunga daje do myślenia i próżno czekać posiadaczom Galaxy S4 i Note’ów 3 na odpowiednią aktualizację. Koreańczycy tłumaczą swój ruch nadmiernym nagrzewaniem się układu, co przekłada się na obniżenie komfortu użytkowania smartfona.

Jednakowoż Samsung dodał jeszcze interesującą informację, która brzmi następująco: Android 4.4 KitKat trafi do flagowych modeli do końca bieżącego roku. Niestety, ale nie został określony nawet przybliżony termin wypuszczenia nowej wersji systemu.

Posunięcie Koreańczyków może wydawać się niezbyt rozsądne, ale w historii znajdzie się wiele przypadków nie najmądrzejszych tłumaczeń, aby tylko nie wydać danej aktualizacji.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.