ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Gem Nexus jako smartwatch od korporacji z Mountain View

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
smartwatch

Konferencja Google, która ma się najprawdopodobniej odbyć pod koniec października, z każdym dniem wygląda coraz bardziej interesująco. Korporacja, która zaprezentowała najpopularniejszy obecnie system operacyjny, według wszelkich plotek może niedługo przedstawić nowego Nexusa 5 oraz samo programowanie Android 4.4 KitKat.

Teraz do tego zestawienia dochodzi niezbyt popularne urządzenie typu smartwatch. Taka informacja dostała się do Internetu dzięki jednemu z redaktorów z Android Police, czyli źródło wydaje się prawdopodobne aczkolwiek ta sama osoba zaznacza, że ciężko znaleźć potwierdzenie tej wiadomości. Niemniej jednak istnieje szansa, że Google w najbliższym czasie zaprezentuje swój inteligentny zegarek, który mógłby się pojawić pod nazwą Gem  Nexus.

Gem, czyli stwierdzenie odnoszące się do biżuterii idealnie wpasowałoby się do nazewnictwa produktów korporacji z Mountain View. Już wcześniej pojawiały się plotki dotyczące produktu xWatch wydanego pod marką Motoroli przy współpracy z Google. Właśnie w tej wykupionej firmie spodziewałbym się producenta smartwatcha wydanego pod szyldem Nexus.

Według ostatnich plotek, konferencja, na której poznamy Nexusa 5 i system Android 4.4 KitKat ma się odbyć 31. października. Być może Google uda się wypromować inteligentne zegarki w atrakcyjnej cenie – w przeciwnym razie tego typu urządzenia obecnie nie znajdą zastosowania.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy