biały dom
Stany Zjednoczone to jedno z najpotężniejszych państw pod praktycznie każdym względem. Jednak kryzys, o którym głośno od długiego czasu daje o sobie znać jeszcze dzisiaj. USA boryka się z problemem braku funduszy i zamyka wiele urzędów, aby ratować kraj przed powiększającym się długiem państwa.

Na liście zamkniętych instytucji znalazły się takie pozycje jak: NASA, EPA, HHS oraz FCC. Ogólnie na przymusowy bezpłatny urlop zostało wysłanych ponad 800 000 pracowników. Nie zapowiada się, że ta sytuacja utrzyma się przez dłuższy czas i niedługo powinniśmy otrzymać informację o ustaleniu nowego budżetu Stanów Zjednoczonych, ale na dzień dzisiejszy Federalna Komisja Łączności została wyłączona z życia i 1700 osób, odpowiedzialnych za regulowanie częstotliwości wykorzystywanych przez wszystkie odpowiednie urządzenia, zostało odesłanych do domów.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Dla nas oznacza to tyle, że jedno z najlepszych źródeł informacji przestało pracować i próżno w najbliższym czasie oczekiwać konkretnych wiadomości na temat zbliżających się urządzeń mobilnych.

Najbardziej optymistyczna wersja rozwoju wydarzeń przewiduje, że za kilka dni powinno wszystko wrócić do normy, ale istnieje również droga, która prowadzi do dłuższego paraliżu Stanów Zjednoczonych. Cała ta sytuacja na pewno opóźni najbliższe premiery urządzeń, które jeszcze nie dostały się do Federalnej Komisji Łączności, ale to raczej teraz najmniejszy problem dla państwa zza oceanu.

 

źródło: The Verge
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.