google chrome gesty

Google długo zwlekało z wprowadzeniem jednego ze swoich najpopularniejszych produktów na własną mobilną platformę. Chrome, czyli przeglądarka internetowa w momencie pojawienia się w markecie mimo kilku wad od razu znalazła dużą grupę zwolenników. Kolejne aktualizacje zbliżają tę pozycję do ideału, a teraz przyszła pora na kolejny krok w rozwoju.

Korporacja z Mountain View na swoim blogu skupiającym informacje na temat własnej przeglądarki internetowej wydało wpis, w którym możemy wyczytać, że edycja przeznaczona na komputery osobiste dostanie usprawnienie umożliwiające wyszukiwanie obrazem bezpośrednio po rozwinięciu menu kontekstowego na danej grafice. Wspomniano również o zmianach zawartych w nadchodzącej wersji Chrome’a dla systemu Android. Wszystko sprowadza się do dodania obsługi nowych gestów, dzięki którym będziemy mogli po przesunięciu:

  • horyzontalnym na pasku narzędzi szybko zmieniać zakładki;
  • w dół na pasku narzędzi otworzyć widok zakładek;
  • w dół na przycisku menu otworzyć odpowiednią listę i wybrać interesującą nas funkcję bez odrywania palca.

Wszystko idealnie prezentuje grafika umieszczona na początku wpisu.

Każdą z powyższych zmian powinniśmy ujrzeć w ciągu kilku dni, podczas gdy aktualizacja będzie trafiała do odpowiednich lokalizacji. Także nie warto się spieszyć z wyszukiwaniem nadchodzących funkcji, gdyż nie zostaną one wprowadzone od razu na wszystkich urządzeniach.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.