lg wyświetlacz

Wśród najpopularniejszych korporacji produkujących urządzenia mobilne znajdziemy dwie koreańskie firmy: Samsunga i LG. Od wielu lat konkurujące ze sobą na wielu polach producenci nie odpuszczają siebie na krok. Tym samym najprawdopodobniej niedługo zacznie się bój o najlepszy smartfon z „wygiętym” wyświetlaczem.

Informowaliśmy już Was o tym, że Samsung planuje zaprezentować w tym miesiącu urządzenie, które będzie posiadało ekran w nieszablonowym trójwymiarowym kształcie. Niedługo po tym, w Sieci znalazły się plotki mówiące, że również LG planuje prezentację smartfona z nowym typem wyświetlacza w październiku.

Niestety, ale w obu przypadkach mamy ograniczoną ilość informacji i nie wiemy jakiego typu będą to smartfony oraz nie znamy rozmiaru samych wyświetlaczy. Mówi się jedynie, że Samsung jest w stanie zaprezentować „wygięty” ekran do 5,5-cali, podczas gdy LG ustawił swój cel na 4,5-cala. Również widać, że producentowi popularnej rodziny Galaxy bardziej zależy na sprzedaży większej ilości tego typu urządzeń w przyszłym roku. Samsung chce produkować 1,5 miliona „wygiętych” wyświetlaczy miesięcznie, a LG zadowoli się jedynie 35000 sztuk takich ekranów.

Ostatnią najciekawszą plotką jest ta mówiąca, że wszystkie te wyświetlacze będą posiadały zaokrąglone rogi, co by w znacznym stopniu odmieniło rozdzielczości i niejako powrócilibyśmy do czasów telewizorów lampowych. Jednak wszystko powinno się wyjaśnić w tym miesiącu i wtedy też poznamy ile w tym wszystkim jest prawdy.

 

źródło: TheDroidGuy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.