Najlepszy składany smartfon? Sony jednym patentem zdobyło moje uznanie

Jakub Bereziewicz Newsy 2018-12-01

Już niejednokrotnie pisałem, co czeka nas w przyszłym roku — przede wszystkim konsumenci poznają sieć 5G, a same smartfony staną się bardziej elastyczne już od podstaw. Oczywiście nie liczcie, że zwiniecie je w rulon. Po prostu małe urządzenie po rozłożeniu zaoferuje większy wyświetlacz niczym tablet. Poznaliśmy już FlexPai, prototyp Samsunga i wiemy, że od groma firm czeka na prezentacje swojej propozycji. Teraz okazuje się, że wśród nich może być Sony, które otrzymało naprawdę interesujący patent — czyżby miał to być najlepszy składany smartfon?

Patent Sony pokazuje, czym ma być najlepszy składany smartfon

Sony z pewnością nie wiedzie się tak dobrze na mobilnym rynku, jak za czasów, kiedy nie było Androida. Kilka nieprzemyślanych decyzji i brak konkurencyjności sprawia, że firma ginie gdzieś w tle, ale z pewnością Japończycy nie mają zamiaru odpuszczać. O tym świadczy powyższy patent, który zdradza pomysł na składanego smartfona z dwoma wyświetlaczami, które są przezroczyste. Mogą być też półprzezroczyste lub w ogóle nie przepuszczać światła, o czym wspomina sam patent — wszystko zależy od ustawień w oprogramowaniu. Jak można to wykorzystać? Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to widok tego, co się dzieje przed nami. Poza tym to z pewnością wyróżniające się rozwiązanie.

Zobacz też: Jak wypadło Black Friday w Polsce?

Przed składanym smartfonem, Sony też miało pomysł na przezroczyste wyświetlacze

sony ericsson xperia pureness

To nie pierwszy raz, gdy Sony stosuje przezroczyste wyświetlacze. Zapewne niewielu z Was pamięta taki model jak Xperia Pureness? Tradycyjny telefon, który zresztą widzicie powyżej. Niemniej wróćmy na koniec do samego patentu, który wyraźnie ma potencjał. Pojawia się pytanie, czy zostanie kiedykolwiek wykorzystany? Tego niestety już nikt nie może zagwarantować. Sam pomysł na takie urządzenie został przyznany Sony w tym miesiącu, ale to w żadnym stopniu nie gwarantuje, że w przyszłym roku ujrzymy taki model w sprzedaży.

 

Źródło: Phone Arena

x