Sharp Aquos Xx Mini na żywo

Jakby spojrzeć na pochodzenie producentów smartfonów to większość z nich pochodzi z Azji. Ten, w znacznej części, rozwinięty kontynent w wielu przypadkach dostarcza nam multum innowacyjnych technologii rozwiązując tym samym problemy, na które narzekają użytkownicy dotychczasowych produktów.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Jednym z takich powodów do narzekania są duże ramki w okół wyświetlacza, które – według wielu – niepotrzebnie powiększają rozmiar całego urządzenia. Sharp postanowił wyjść na przeciw temu problemowi i przedstawił dwa nowe urządzenia, czyli phablet Xx i jego pomniejszona wersja Xx Mini. Znany ze swojego zamiłowania do wyświetlaczy producent zaprojektował swoje nowe słuchawki tak, aby spełnić powyższe oczekiwania konsumentów.

Sharp Aquos Xx na żywo

Oba urządzenia mają zbliżoną do siebie specyfikację toteż zarówno Aquos Xx jak i Xx Mini korzystają ze Snapdragona 800 oraz 2GB RAM. W przypadku pełnowymiarowego modelu, znajdziemy dodatkowo 5,5-calowy wyświetlacz FullHD wykonany w technologii S-CG Silicon TFT, który zajmuje 82% frontowej powierzchni oraz 32GB wbudowanej pamięci bez możliwości jej rozszerzenia. W obu słuchawkach bolączką mogą okazać się baterie, która w przypadku Aquosa Xx posiada pojemność 2600mAh. Dodatkowo Sharp postanowił zamontować 16MPx moduł aparatu CMOS, co powinno pozwolić wykonywać zdjęcia w dobrej jakości. Urządzenie to dostępne będzie w wielu wersjach kolorystycznych:

Sharp Aquos Xx

 

sharp aquos xx mini 1

Mniejszy model, Aquos Xx Mini, oprócz wcześniej wymienionego układu i pamięci RAM posiada 4,5-calowy wyświetlacz FullHD wykorzystujący technologię IGZO LCD, co pozwoliło osiągnąć natężenie pikseli wynoszące 490 punktów na cal. Aparatem w mniejszym modelu również wykonamy dobrej jakości zdjęcia, ale mniejsze, bo w rozmiarze do 13,1MPx. Aquos Xx Mini będzie posiadał jeszcze więcej kolorów do wyboru w stosunku do Xx:

Sharp Aquos Xx Mini

Dodatkowym wspólnym elementem obu słuchawek jest przednia kamerka, która posiada 1,2MPx matrycę. Osoby, które zechcą kupić jedno z powyższych urządzeń muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie poznaliśmy jeszcze cen powyższych Aquosów, ale już wiemy, że pojawią się dopiero w lutym przyszłego roku.

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.