Galaxy A8s ma być ewolucją w portfolio Samsunga, ale wcale nie ma się z czego cieszyć

Kacper Kościański Newsy 2018-11-30

Od dłuższego czasu jest wiadome, że Samsung pracuje nad Galaxy A8s z ekranem Infinity-O, lub jak kto woli – „z dziurą”. Warto zaznaczyć, że Huawei też tworzy takie urządzenie, a ponadto, ma ambicje, by zdążyć z jego premierą przed Samsungiem. Wracając jednak do tego pierwszego – Galaxy A8s ma być niemałą ewolucją w portfolio, jednak z pewnością nie taką, jaką życzyłaby sobie większość osób.

Samsung Galaxy A8s – o jakiej ewolucji mowa?

Niestety, raczej nikomu się to nie spodoba. Według @MMDDJ_, czyli osoby znanej ze swoich „wtyków” w branży, Galaxy A8s będzie pierwszym smartfonem Samsunga bez wyjścia słuchawkowego. Zamiast klasycznego jacka 3,5mm, Galaxy A8s ma mieć wyjście USB-C, do którego będzie można podłączyć odpowiednią słuchawkę, by móc korzystać z tradycyjnych słuchawek.

Jeśli okaże się to prawdą, a wszystko na to wskazuje, to będzie to okropna hipokryzja ze strony Samsunga. Jeszcze nie tak dawno, koreański gigant trafnie dogryzł Apple za brak wspomnianego wyjścia słuchawkowego. Mowa oczywiście o reklamie z serii Ingenius, którą możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz także: Lineage OS kończy wsparcie dla 30 urządzeń — nie tylko tych najstarszych

Data premiery tytułowego urządzenia nie została jeszcze ogłoszona, jednak chodzą pogłoski, że zadebiutuje ono już w grudniu tego roku. Miejmy jednak nadzieję, że przecieki @MMDDJ_ okażą się tym razem nietrafione.

Źródło: gsmarena • Piotr “Piter” Jankowski

  Jak apple

 • Marcin

  Wy tak na serio? Nie będzie gniazda słuchawkowego. BUM. Koniec tematu. Ilu ludzi używa słuchawek bluetooth? Są dużo bardziej wygodne. Na blogach jednak cały czas płacz i zgrzytanie zębami, bo idziemy do przodu. Najciekawsze jest jednak to, że pisze o tym młody chłopak, który powinien mieć zupełnie inny pogląd. Dajcie sobie już z tym spokój.

  • Sławek

   Naprawdę wiesz jaki pogląd powinien mieć inny człowiek? Brawo!

   Było już wielokrotnie dyskutowane o zaletach słuchawek kablowych. (choćby o tym, że nie trzeba ich ładować co się sprawdza w podróży).

   Sam mam takie i takie (czyli kabel i BT) i używam ich w zależności od potrzeby, ale nie mógłbym gdyby mój telefon nie miał gniazda mini jack.

   • Marcin

    Ok, ja rozumiem po co jest gniazdo słuchawkowe. Chodziło mi o to, że wszystkie blogi piszą o tym w ten sposób jakby to była najważniejsza rzecz w telefonie. Mało tego, telefonu jeszcze nawet nie pokazano, a co chwila słuchać jaki to on będzie zły bo czegoś nie będzie.

  • Ziemniak

   Ja nie rozumiem w czym ci przeszkadza gniazdo minijack. Masz kabel – podłączasz. Lepsza jakość, nie ma drenażu baterii. Nie ma niepotrzebnych przejściówek, mozesz ładować jednocześnie telefon i opóźnienia nie występują (gry).
   Słuchawki na bluetooth często nie są kompaktowe, a jeśli już to łatwiej je zgubić. W czym wadzi jedna dziurka? A chcesz, to używaj dalej przez Bluetooth. No ludzie. Po co bronić czegoś co nas ogranicza?

   Argument „Ja w gry nie gram”, „mi drenaż baterii nie przeszkadza” itd. To żaden argument.

 • Sebosz

  Jednocześnie Samsung zapewne zaprezentuje swoją wersję AirPodsów, o ile już tego nie zrobili. Nic nowego z ich strony.

  • Już dawno ma 🙂 to się nazywa Gear IconX, trochę bardziej rozbudowane niż te od Apple (np monitor aktywności do sportu) ale nie wiem czy to dobrze działa.x