Tak zwane „crossovery” są czymś naturalnym na wielu rynkach. Wystarczy spojrzeć na OnePlusa, który niejednokrotnie współpracował z firmami „modowymi”, a teraz szykuje się do przedstawienia owocu mariażu z McLarenem. Zapewne wyjdzie z tego kolejny smartfon w limitowanym wydaniu, ale zostawmy to teraz z boku. Teraz zdecydowanie ciekawiej prezentuje się umowa szwedzkiej firmy Ikea z chińskim Xiaomi. Wszystko po to, aby zaistnieć na teoretycznie nowym dla siebie rynku i stworzyć ciekawy ekosystem.

Ikea oficjalnie nawiązuje współpracę z Xiaomi

xiaomi ikea wspolpraca

Przedwczoraj oficjalnie ogłoszono na konferencji MIDC, że Xiaomi rozpoczyna współpracę z Ikeą. Zapewne żadnej z tych firm nie muszę Wam przedstawiać, więc przejdźmy do konkretów. Od grudnia inteligentne produkty oświetleniowe Szwedów będzie można podłączyć do platformy IoT Chińczyków. Na cel rozwoju oprogramowania Xiaomi chce zainwestować 100 milionów juanów, aby też zewnętrzni deweloperzy mieli łatwiej. To wszystko ma sprawić, że możliwości inteligentnego asystenta Xiao AI zostaną rozszerzone o obsługę oświetlenia od Ikei. Jeśli głosowe sterowanie zdaje się przerostem formy nad treścią, to wciąż pozostaje „manualne” klikanie w aplikacji Mi Home.

Zobacz też: Jak działają gesty w iPhone’ach?

Niewątpliwie platformy IoT stają się coraz popularniejsze, a to oznacza, że pozostaną najsilniejsi. Już wiele do powiedzenia ma Philips czy też polskie Fibaro, ale współpraca Xiaomi z Ikeą też zapowiada się ciekawie. Niestety, podobnie jak asystent Xiao AI, tak same efekty omawianej umowy mają być dostępne w Chinach.

 

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.