ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe zdjęcie Nexusa 5, a wraz z nim szczegółowa specyfikacja

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus 5 lg d820

Długo nic nie pisaliśmy o nadchodzącym nowym Nexusie 5, czyli kolejnym urządzeniu stworzonym przez LG dla Google. Przy okazji ostatniego wpisu, który zawdzięczamy filmikom z baru, poznaliśmy pobieżnie najnowszy system Android 4.4 KitKat. Dzisiaj już praktycznie możemy przedstawić oficjalnie najnowszą słuchawkę z serii Nexus.

Zdjęcie LG D820, które możecie oglądać na początku newsa, najlepiej z dotychczasowych oddaje design, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższym czasie. Ciekawostką jest, że pochodzi ono z forum skupiającego się na produktach Apple. Najbardziej charakterystycznym elementem słuchawki jest samo oko aparatu, które zostało otoczone chropowatą powierzchnią wystającą ponad plecy urządzenia. Materiał, z którego został wykonany tył telefonu to najprawdopodobniej gumowany plastik, który sprawia wrażenie solidnego, ale również podatnego na porysowania. Sam wygląd jest stosunkowo prosty i może się spodobać konsumentom.

Kolejnym elementem, który w ostatnim czasie ukazał się w Internecie to sama specyfikacja Nexusa 5. Została ona ujawniona dzięki wertowaniu kilkuset tysięcy linijek kodu, ale ta monotonna praca opłaciła się. Potwierdziły się wcześniejsze domniemania o zastosowaniu układu Snapdragon 800 z 2GB RAM. Aparat w tym urządzeniu posiada pomniejszoną 8MPx matrycę z LG G2, co może oznaczać, że jakość zdjęć będzie stała na wysokim poziomie. Na froncie znajdziemy 1,2MPx kamerkę. Sam wyświetlacz posiada 4,97-calową powierzchnię, na której wyświetlany jest obraz w FullHD, co pozwala uzyskać natężenie pikseli rzędu 442 punktów na cal. Osoby, które miały do czynienia z tą słuchawką twierdzą, że prezentowany obraz jest „ok”. Użytkownik będzie miał do dyspozycji 16GB wbudowanej pamięci, ale zapewne znajdą się też pojemniejsze warianty. Nie zabrakło modułów Bluetooth 4.0, WiFi obsługującego najnowsze standardy (razem z 802.11ac), NFC oraz innych podstawowych takich jak GPS. Rozczarować może bateria zastosowana w D820, której pojemności wynosi 2300mAh. Również prawdopodobne zastosowanie slotu na karty NanoSIM nie każdemu może przypaść do gustu.

System to oczywiście Android 4.4 KitKat, który w logach pojawił się jak Key Lime Pie w wersji KRS74H. Prezentacja Nexusa 5 ma mieć miejsce razem z nową wersją oprogramowania, ale nie został jeszcze podany konkretny termin – na przemian pojawiają się dwa dni: 14 i 31 październik.

źródło: The Verge, GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy