ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Blokada na region urządzeń Samsunga – wyjaśnienie wydane przez Koreańczyków

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung blokada region

Przez kilka ostatnich dni Internet huczy od kolejnych informacji dotyczących kontrowersyjnego ruchu Samsunga, który to przy okazji premiery rynkowej Note’a 3 rozpoczął akcje mającą na celu zaprzestanie sprowadzania urządzeń z innych kontynentów. Koreańczycy, nie chcąc dalej obserwować domysły Internautów, wydali stosowne oświadczenie, które wszystko klarownie wyjaśnia.

Bez zbędnego omawiana i cytowania, urządzenia Samsunga posiadają blokadę na region, ale można ją zdjąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedynie aktywować dany model kartą SIM pochodzącą od operatora z danego kontynentu, a następnie można bez przeszkód korzystać ze słuchawki we wszystkich zakątkach świata z każdą kartą od każdego operatora..

Taki zabieg, według Koreańczyków, ma zapobiec sprzedaży nowych telefonów pochodzących od operatorów na inne rynki, gdyż w Stanach Zjednoczonych jest to jeden z największych problemów producentów urządzeń mobilnych.

Tym samym wyjaśnił się problem osób chcących zakupić na przykład Samsunga Note 3, którzy dodatkowo dużo podróżują po kontynentach. Pod warunkiem, że aktywujemy phablet, będziemy mogli korzystać z lokalnych tańszych ofert operatorów.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy