Xperia Z1 fSony bardzo zależy na zaprzestaniu wycieków informacji z wewnątrz korporacji, gdyż ostatnie najważniejsze modele firmy zostały prześwietlone pod każdym względem na długo przed ich oficjalnymi premierami. Tymczasem wiemy, że zbliża się pomniejszona wersja topowej słuchawki Xperii Z1, która to obecnie wychwalana na początku przyszłego roku powinna się pojawić w zredukowanych rozmiarach.

Ponownie mamy do czynienia z dostępem do informacji pochodzących pośrednio od pracowników tej japońskiej marki. Tym razem do sieci wyciekła dokładna specyfikacja urządzenia oraz nazwa pod jaką pojawi się pomniejszone Honami na rynku. Wszystko zawdzięczamy ulotce, której nie ma sensu prezentować, gdyż pochodzą z azjatyckiego kraju i są mało czytelne.

Xperia Z1 f, bo tak oto ma się nazywać omawiany model, ma najprawdopodobniej mieć swoją oficjalną premierę podczas targów CES w styczniu w przyszłym roku. Specyfikacja nowej słuchawki Sony ma różnić się w stosunku do pierwowzoru głównie wyświetlaczem, którego przekątna osiąga 4,3-cala, a oglądany obraz przedstawiany jest w rozdzielczości 720p. Razem z ekranem zostanie zredukowana bateria, której pojemność ma wynieść 2300mAh. Także dwukrotnie zmniejszono wbudowaną pamięć dla użytkownika – z 32GB do 16GB. Reszta pozostała bez zmian, czyli układ Snapdragon 800 i zaawansowany 20,7MPx aparat znajdą swoje zastosowanie.

Mniejszy topowy model Sony pojawi się w sprzedaży w czterech wersjach kolorystycznych: czarna, biała, różowa i żółta. Jako, że jest to smartfon skierowany do osób chcących posiadać wszelkie zalety Xperii Z1, ale w mniejszym opakowaniu to na koniec wymiary: 127×64,9×9,4mm. Znaczna grupa konsumentów narzeka na coraz większe urządzenia toteż ruch Japończyków wydaje się bardzo trafny.

 

źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.