YouTube odchodzi od subskrypcji? Lubiana funkcja YouTube Red będzie darmowa

mm Michał Derej Newsy 2018-11-29

YouTube Red to płatna subskrypcja dostępna w serwisie z filmami od Google’a, która abonentom udostępnia interesujące funkcje i udogodnienia – dla przykładu, nie muszą oni oglądać żadnych reklam, a dodatkowo mają dostęp do eksluzywnych materiałów Originals. Wśród nich znaleźć można ciekawe programy wielu twórców, np. najpopularniejszego YouTubera na świecie – PewDiePie. Na szczęście okazuje się, że z płatnych do tej pory materiałów w przyszłości cieszyć będą mogli się również użytkownicy z darmowymi kontami.

Filmy YouTube Originals będą bezpłatne. Będziecie musieli jednak na nie poczekać

Portal Vanity Fair dotarł do informacji, które mówią o tym, że do 2020 roku YouTube udostępni wszystkie filmy Originals za darmo. Jest jednak pewien haczyk – będą one dostępne z reklamami. Muszę przyznać, że jest to sprytna decyzja Google’a – osoby, którym zależało na materiałach, zdążyły już opłacić subskrypcję, by je obejrzeć. Teraz korporacja będzie mogła wygenerować dodatkowe zyski dzięki użytkownikom, którzy i tak zdecydują się na obejrzenie paru filmów, choć wcześniej o tym nie myśleli. Osoby, które w dalszym ciągu opłacać będą subskrypcję Red, będą oczywiście mogły oglądać je bez żadnych materiałów sponsorowanych.

Zobacz także: Moto G7 Play na rynku pojawi się w takiej odsłonie, jakiej nie chcieliśmy.

Co sądzicie o tej decyzji zarządu YouTube’a? Czy planujecie obejrzeć jakiś program z serii Originals?

Źródło: Vanity Fair • Raf

  Ja nie mam premium, a od wczoraj pojawiają się materiały z tej usługi na moim koncie. Może to zachętą do zakupu. https://uploads.disquscdn.com/images/273f51531c5e6429a871af28bb7bca1b5c200d467173165f1d0f6899613f0049.jpg

 • Raf

  Ja nie mam premium, a od wczoraj pojawiają się materiały z tej usługi na moim koncie. Może to zachętą do zakupu.

 • Martina Neumayer

  Heh.. bo mało już śmieciowatych reklam w tubie.. no to trzeba wrzucić ich jeszcze więcej. Ostatnio gdzieś nawet czytałam, że tuba podwoiła ilość reklam.

 • AdamK

  A jest sposób na zablokowanie całego tego szamba? Tych śmieci typu: wskoczyłem do basenu pełnego gówna itd.

  • stark2991

   A próbowałeś zignorować?

   • AdamK

    Wiesz to tak jak z dziurami w asfalcie, omijasz je ale wolał byś żeby ich nie było 🙂 ( w tym przypadku blokada tego rakowego syfu )

    • stark2991

     Zasadniczo proponuję po prostu takich filmów nie oglądać, to YT przestanie Ci je wyświetlać w proponowanych.

     • AdamK

      Nie oglądam. W zakładce „Na czasie” też znikną?

     • stark2991

      Zakładki na czasie nie odwiedzam, bo to faktycznie rakowisko. Nie widzę problemu.x