O tablecie firmy Research In Motion zwanym Playbook głośno już było nie tylko w internecie. Zanim jednak urządzenie zostanie wypuszczone na rynek, producent musi podjąć jeszcze wiele decyzji, w tym dotyczących użytej maszyny wirtualnej języka Java. Krążą plotki, że jednym z kandydatów jest DalvikVM, maszyna wirtualna użyta w Androidzie. Dla użytkownika może to oznaczać możliwość uruchomienia na Playbooku aplikacji przeznaczonych na platformę Android.

Oczywiście urządzenie bez zgody Google nie będzie miało dostępu do Marketu ani innych usług należących do wyszukiwarkowego giganta. Jednakże „ptaszki ćwierkają” o możliwości pozwania Google przez RIM albo uzyskania zezwolenia w formie umowy na instalację marketu również na innych urządzeniach i systemach operacyjnych, w tym przeznaczonym na tablet Playbook.

Są to oczywiście w pełni czyste spekulacje, jednakże możliwość otwarcia się Marketu z aplikacjami również na inne systemy operacyjne może być bardzo dobrym krokiem zarówno dla RIM i Google ze względów czysto finansowych, jak i dla użytkowników, dostarczając im więcej opcji wyboru.

Źródło: BGR

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Bogumirski-Gołdyn