ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia xz4 desgin wyglad

Oto Sony Xperia XZ4 — firma wraca po rozum do głowy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Ten rok miał być dla Sony przełomowym. Firma w końcu miała się pozbyć swojego designu i otworzyć się na obecne trendy. Ostatecznie wszystko wyszło, jak wyszło, czyli jest wyraźnie lepiej, ale oczekiwania były zdecydowanie większe. Niemniej należy Japończykom oddać, że Xperia XZ3 zaskoczyła zainteresowanych — przede wszystkim tym, że firma postawiła na panel OLED zamiast LCD. Teraz zbliżamy się do końca roku i już dyskutujemy o Samsungu Galaxy S10, więc czemu też nie napisać o Sony Xperia XZ4? Szczególnie że mamy do tego idealną okazję.

Sony Xperia XZ4 wycofuje się z niektórych, złych decyzji poprzedników

OnLeaks postanowił podzielić się ze światem designem, który przygotowało Sony dla Xperii XZ4. Jak możecie sami zobaczyć, firma postanowiła przywrócić czytnik linii papilarnych na boczną krawędź. To świetny ruch w porównaniu do skanerów na plecach w wykonaniu Sony. Sam smartfon zdecydowanie urośnie względem poprzednika. Xperia XZ4 ma prezentować obraz na 6,5-calowym wyświetlaczu (18:9, bez notcha) i mierzyć 166,9 x 72,4 x 8,2 mm (9 mm z uwzględnieniem aparatów). To dobitnie pokazuje, że nie mamy do czynienia z dążeniem do bezramkowości.

To, co jeszcze rzuca się w oczy, to potrójny aparat. Japończycy niechętnie stawiali na podwójne moduły, a tu okazuje się, że Xperia XZ4 pójdzie za modą i postawi na 3 obiektywy. Na razie nie wiemy, co Sony zaplanowało w kwestii doborów parametrów, ale z pewnością szykują się nowe możliwości.

Zobacz też: Tylu sklepów na raz nikt nie otworzył, więc Xiaomi ma swój oficjalny rekord Guinnessa.

Czego zabraknie? Przede wszystkim gniazda słuchawkowego, które zostało w tym roku uśmiercone przez Japończyków. We wnętrzu nie powinno zabraknąć Snapdragona 8150 (855), więc czekamy na kolejne konkrety. Z pewnością widać więcej zmian niż dotychczas pomiędzy poszczególnymi generacjami, co już sugeruje, że Sony chce walczyć.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy