ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei infinity o

Pierwszy smartfon z „dziurą” zamiast notcha. Kto wypuści go jako pierwszy?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

O tym, że notch, czyli wycięcie w ekranie przejdzie do historii, pisałem już bardzo dawno temu. Moje „przepowiednie” zaczęły wchodzić w życie już jakiś czas temu, jednak teraz Samsung i Huawei zamierzają poczynić kolejny krok ku całkowitej eliminacji znienawidzonego przez wielu notcha.

Pierwszy smartfon z „dziurą” zamiast notcha. Samsung chcę być pierwszy, ale Huawei także

Samsung ogłosił już, że pracuje nad smartfonem z ekranem Infinity-O (czyli z „dziurą” zamiast notcha), jednak jego data premiery nie jest jeszcze znana (mowa tu oczywiście o Galaxy A8s). Ponadto, Koreański gigant pracuje także nad składanym smartfonem, którego premiera wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Huawei nie odstępuje Samsungowi i także pracuje nad urządzeniami tego samego typu. Co więcej, Chińczycy są zmotywowani, by zdążyć przed konkurentem – w obu przypadkach.

Zobacz także: Asystent Google po polsku tuż za rogiem – firma ma coraz mniej czasu

Huawei ogłosił właśnie, że jego smartfon z „dziurą” zamiast notcha zadebiutuje już w grudniu tego roku. Na poniższej grafice możemy dostrzec opisywaną dziurę w lewym górnym rogu oraz miesiąc – grudzień.

huawei infinity o

Dokładka data premiery urządzenia nie została. Jak donosi Ice Universe, czyli człowiek znany ze swoich kontaktów w branży, Huawei najprawdopodobniej będzie pierwszy, aczkolwiek nie skreśla Samsunga – Galaxy A8s może zadebiutować w tym samym miesiącu. Kto rzeczywiście będzie pierwszy, okaże się już wkrótce.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy