Pierwszy smartfon z „dziurą” zamiast notcha. Kto wypuści go jako pierwszy?

Kacper Kościański Newsy 2018-11-26

O tym, że notch, czyli wycięcie w ekranie przejdzie do historii, pisałem już bardzo dawno temu. Moje „przepowiednie” zaczęły wchodzić w życie już jakiś czas temu, jednak teraz Samsung i Huawei zamierzają poczynić kolejny krok ku całkowitej eliminacji znienawidzonego przez wielu notcha.

Pierwszy smartfon z „dziurą” zamiast notcha. Samsung chcę być pierwszy, ale Huawei także

Samsung ogłosił już, że pracuje nad smartfonem z ekranem Infinity-O (czyli z „dziurą” zamiast notcha), jednak jego data premiery nie jest jeszcze znana (mowa tu oczywiście o Galaxy A8s). Ponadto, Koreański gigant pracuje także nad składanym smartfonem, którego premiera wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Huawei nie odstępuje Samsungowi i także pracuje nad urządzeniami tego samego typu. Co więcej, Chińczycy są zmotywowani, by zdążyć przed konkurentem – w obu przypadkach.

Zobacz także: Asystent Google po polsku tuż za rogiem – firma ma coraz mniej czasu

Huawei ogłosił właśnie, że jego smartfon z „dziurą” zamiast notcha zadebiutuje już w grudniu tego roku. Na poniższej grafice możemy dostrzec opisywaną dziurę w lewym górnym rogu oraz miesiąc – grudzień.

huawei infinity o

Dokładka data premiery urządzenia nie została. Jak donosi Ice Universe, czyli człowiek znany ze swoich kontaktów w branży, Huawei najprawdopodobniej będzie pierwszy, aczkolwiek nie skreśla Samsunga – Galaxy A8s może zadebiutować w tym samym miesiącu. Kto rzeczywiście będzie pierwszy, okaże się już wkrótce.

Źródło: gsmarena • 0001

  Właśnie „oczko” (dla mnie rewelacja) zdobędzie popularność, a slider jest tylko ciekawostką chwili i zaraz go nie będzie…
  Podobnie składane „coś” w przeszłości się nie przyjęło i teraz będzie podobnie…

 • variete

  Kościański… Dziesiąty raz piszę ten komentarz z erratą za ciebie. Dziewięć razy już usunąłeś, jednocześnie nie poprawiając wskazanych błędów. Skoro tak ci wstyd za swoją pisownię, że razi cię wypunktowanie twoich baboli, to je popraw, a później zajmij się np. czytaniem książek, a nie tylko graniem w gry i chodzeniem na siłownię. Skoro wybrałeś sobie taki sposób na zarabianie pieniędzy, to ogarnij chociaż jego podstawy!

  Samsung chcę

  Ty chcesz, czy Samsung chce?

  Ponadto, Koreański gigant pracuje także

  Po pierwsze: „koreański” to przymiotnik – piszemy małą literą. Po drugie… Skoro piszesz „ponadto”, to po co jeszcze „także”? Te słowa to synonimy!

  Huawei nie odstępuje Samsungowi

  Huawei nie ustępuje Samsungowi”.

  Dokładka data premiery urządzenia nie została.

  Co nie została? I co za „dokładka”?

  • arokub

   12 errat w zębach Ci przynoszę, 12 errat, tylko nie płacz proszę…

   • Szymon L

    12 banów szybciutko dostali, 12 banów, a „błendy” zostały…

 • marcus1212

  Smartfon z dziurą! Dziwki drżyjcie! Będzie konkurencja!

 • Lookso

  Tylko po co? Już notch jest absurdem. A co dopiero to coś? 🤔

  • Miły

   Użytkuje notcha i powiem, że wolałbym „dziurę”

   • chomik325

    Użytkuję notcha i jest mi to kompletnie obojętne. 🙂 Wycięcie to wycięcie – czy jest długie na 2cm, 1cm, czy kółkiem o średnicy 5mm – jaka różnica? I tak jest.

    • Lookso

     No właśnie taka różnica jest, że to z Pixeli 3 się nabija pół świata, a z tych kółek będzie kolejne pół jeśli zrobią je symetrycznie po dwóch stronach ekranu :3
     Bo przecież sporo najnowszych telefonów posiada podwójny obiektyw z przodu. Czyli teraz się uwsteczniamy znowu? Nice.

   • Lookso

    Ja dziurki wole ale u kobiet, a nie w telefonach. No ale kto co lubi 😆x