Panasonic kończy współpracę z Google i światem smartfonów

Newsy

panasonic logo

Japońska korporacja Panasonic jest znana głównie z produkcji jednych z lepszych telewizorów marki Viera. Jednak ta firma miała również swój udział w świecie smartfonów i rywalizowała głównie z konkurencją z najwyższej półki.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Panasonic jak również LG i Samsung na początku swojej przygody z telefonami znani byli głównie z produkcji urządzeń typu RTV oraz AGD. Ta sława ciągnęła się za nimi przez dłuższy czas, co utrudniało przebicie się na rynku telekomunikacyjnym, na którym królowała Nokia, Sony Ericsson, Siemens i inne swego czasu popularne marki. Obie koreańskie korporacje poradziły sobie z presją konsumentów i obecnie Samsung oraz LG stanowią czołówkę. Panasonic jednak ze swoimi smartfonami został w tyle i nie osiągnął wielkiego sukcesu, co spowodowało kilkuletnią przerwę w tym segmencie telefonów. Według The Wall Street Journal, Japończycy wycofują się z rynku smartfonów i skupią się na tworzeniu tylko słuchawek typu „feature phone”. Oznacza to, że głównym konkurentem korporacji będzie Nokia z serią Asha.

Panasonic tworzył bardzo ciekawe smartfony, a wśród nich Eluga, która niejako wyprzedziła swoje czasy. Niestety, ten model nie przyjął się w Ameryce i korporacja po dwóch latach działania postanawia wycofać się ustępując miejsca konkurencji.

 

źródło: Android Beat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x