ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Panasonic kończy współpracę z Google i światem smartfonów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
panasonic logo

Japońska korporacja Panasonic jest znana głównie z produkcji jednych z lepszych telewizorów marki Viera. Jednak ta firma miała również swój udział w świecie smartfonów i rywalizowała głównie z konkurencją z najwyższej półki.

Panasonic jak również LG i Samsung na początku swojej przygody z telefonami znani byli głównie z produkcji urządzeń typu RTV oraz AGD. Ta sława ciągnęła się za nimi przez dłuższy czas, co utrudniało przebicie się na rynku telekomunikacyjnym, na którym królowała Nokia, Sony Ericsson, Siemens i inne swego czasu popularne marki. Obie koreańskie korporacje poradziły sobie z presją konsumentów i obecnie Samsung oraz LG stanowią czołówkę. Panasonic jednak ze swoimi smartfonami został w tyle i nie osiągnął wielkiego sukcesu, co spowodowało kilkuletnią przerwę w tym segmencie telefonów. Według The Wall Street Journal, Japończycy wycofują się z rynku smartfonów i skupią się na tworzeniu tylko słuchawek typu „feature phone”. Oznacza to, że głównym konkurentem korporacji będzie Nokia z serią Asha.

Panasonic tworzył bardzo ciekawe smartfony, a wśród nich Eluga, która niejako wyprzedziła swoje czasy. Niestety, ten model nie przyjął się w Ameryce i korporacja po dwóch latach działania postanawia wycofać się ustępując miejsca konkurencji.

źródło: Android Beat

Sprawdź najnowsze wpisy