Uwaga na sprowadzane Samsungi Galaxy Note 3 – mogą nie działać w Europie

Newsy

Note-3

Samsung prezentując swój najnowszy model typu phablet z serii Note, czyli trzecią generację świetnie sprzedającego się urządzenia, pokazał, że potrafi tworzyć jeszcze ciekawe telefony, które mogą się wybijać spośród konkurencji.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jednak okazuje się, że Koreańczycy postanowili jeszcze bardziej wyróżnić swoje urządzenie i rozróżniać wersję Europejską oraz Amerykańską. Informuje nas o tym nalepka na charakterystycznym pudełku, w którym znajdziemy phablet Samsunga.

amerykański note 3 europejski note 3

Mogłoby się wydawać, że ta naklejka, a zarazem plomba ma na celu rozróżnienie wersji CDMA i GSM, ale – według raportujących osób – wszystko wskazuje, że Koreańczycy postanowili, aby ich słuchawka działała tylko i wyłącznie na jednym kontynencie, na którym została zakupiona. Oznacza to, że często sprowadzane urządzenia z Ameryki mogą nie pracować poprawnie na Starym Kontynencie albo w ogóle nie będą działały z europejskimi kartami SIM.

Blokada urządzeń na region może wydawać się niezbyt dużym problemem, ale podobna sytuacja ma miejsce z niektórymi iPhone’ami, które blokowane w USA i sprowadzane do Polski nie da się aktywować. W takim wypadku pomaga jedynie serwis i zdjęcie zabezpieczeń. Czyżby Samsung postanowił iść tym samym tropem?

 

źródło: Android Beat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x