ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Uwaga na sprowadzane Samsungi Galaxy Note 3 – mogą nie działać w Europie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Note-3

Samsung prezentując swój najnowszy model typu phablet z serii Note, czyli trzecią generację świetnie sprzedającego się urządzenia, pokazał, że potrafi tworzyć jeszcze ciekawe telefony, które mogą się wybijać spośród konkurencji.

Jednak okazuje się, że Koreańczycy postanowili jeszcze bardziej wyróżnić swoje urządzenie i rozróżniać wersję Europejską oraz Amerykańską. Informuje nas o tym nalepka na charakterystycznym pudełku, w którym znajdziemy phablet Samsunga.

amerykański note 3
europejski note 3

Mogłoby się wydawać, że ta naklejka, a zarazem plomba ma na celu rozróżnienie wersji CDMA i GSM, ale – według raportujących osób – wszystko wskazuje, że Koreańczycy postanowili, aby ich słuchawka działała tylko i wyłącznie na jednym kontynencie, na którym została zakupiona. Oznacza to, że często sprowadzane urządzenia z Ameryki mogą nie pracować poprawnie na Starym Kontynencie albo w ogóle nie będą działały z europejskimi kartami SIM.

Blokada urządzeń na region może wydawać się niezbyt dużym problemem, ale podobna sytuacja ma miejsce z niektórymi iPhone’ami, które blokowane w USA i sprowadzane do Polski nie da się aktywować. W takim wypadku pomaga jedynie serwis i zdjęcie zabezpieczeń. Czyżby Samsung postanowił iść tym samym tropem?

źródło: Android Beat

Sprawdź najnowsze wpisy