ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ZTE prezentuje model Geek, czyli smartfon z Tegrą 4 w atrakcyjnej cenie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
zte geek 1

Chińczycy coraz częściej potrafią nas pozytywnie zaskoczyć. Wcześniej poznaliśmy Xiaomi Mi3, które swoją ceną i możliwościami pokazało, że da się zrobić tani telefon i przy tym bardzo dobry. Niedawno Oppo przedstawiło N1, czyli smartfon z wieloma innowacjami. Teraz przyszła pora na ZTE, które jest nieco bardziej znaną korporacją na świecie niż wcześniej wymienieni rodacy.

zte geek 2

Ostatnia wymieniona chińska marka, razem z Huawei, jest również stosunkowo znana w naszym kraju. Największy wpływ na to miały oferowane przez te firmy modemy i tanie, a zarazem atrakcyjne telefony. Jednak ZTE postanowiło wydać teraz model z najwyższej półki. Przynajmniej tak można wywnioskować po specyfikacji, która wygląda następująco:

  • układ Tegra 4 (4 rdzenie po 1.8GHz);
  • 2GB RAM;
  • 16GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia;
  • 5-calowy wyświetlacz FullHD;
  • 13MPx główny aparat i 2MPx kamerka;
  • bateria o pojemności 2300mAh.
  • Android 4.2.

Jest to już drugi chiński telefon mający na swoim pokładzie układ Nvidii, który gwarantuje olbrzymią wydajność. Pierwszym był wspomniany na początku Mi3 produkcji Xiaomi. Takich podzespołów nie powstydziłby się żaden Europejczyk. Jedynie bateria sprawia wrażenie małej przy obecnie stosowanych ogniwach, których pojemność przekracza barierę 3000mAh.

zte geek 3

ZTE Geek na początku będzie oferowany na wyłączność dla chińskiego operatora, ale z czasem powinien być ogólnodostępny. Cena na rodzimym rynku wynosi (po przeliczeniu) niecałe 1000zł, co jest ogromną zaletą tego urządzenia i tym samym deklasuje konkurencje w swojej klasie cenowej. Jeżeli ten model trafi do naszych operatorów to możemy mówić, że Geek okaże się murowanym hitem sprzedaży.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy