Samsung idzie o krok do przodu – rozpoczyna się bój o 20nm procesory!

Newsy

samsung-exynos

Obecnie najpopularniejszymi producentami układów są Qualcomm, MediaTek, Nvidia i Samsung. Wszystkie cztery korporacje mają w swoich zasobach potężne układy wykonane w najmniejszym dzisiaj dostępnym rozmiarze, czyli 28nm. Wśród nich znajdziemy Snapdragona 800, czyli – według wielu – najwydajniejszy układ stosowany w topowych słuchawkach typu LG G2 czy też Galaxy Note 3. Jednak tak wysilony procesor oznacza, że zbliża się kres możliwości 28nm układów.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Trzeba więc pójść o krok dalej, czyli zmniejszyć rozmiar procesorów. Kolejnym celem jest 20nm i walkę o stworzenie takiego układu, który mógłby być stosowany w urządzeniach mobilnych rozpoczął Samsung. Koreańczycy wkładają sporą ilość swoich funduszy, aby jak najwcześniej umożliwić swoim klientom korzystanie z jeszcze mniejszych procesorów, które będą znacznie wydajniejsze, będą mniej się nagrzewały oraz najprawdopodobniej będą zadowalać się mniejszą ilością energii. Podobne informacje pojawiały się w zeszłym roku w kwestii marki Apple, ale nie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji takiego podzespołu.

Pojawia się jednak pytanie: kiedy ujrzymy pierwsze układy Exynos z 20nm procesorami? Obecnie trwa wprowadzanie 64bitowych systemów, więc premiera zmniejszonych układów musi się przesunąć toteż najwcześniejszym realnym terminem wydaje się premiera Galaxy S6 w 2015 roku.

 

źródło: Android Beat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x