Samsung prezentuje ISOCELL, czyli zaawansowany 8MPx sensor

Newsy

isocell samsung

W świecie mobilnych technologii rozpoczął się nowy trend, który polega na tworzeniu coraz to ciekawszych urządzeń, które będą w stanie wykonywać jak najlepsze jakościowo zdjęcia. Modę tę niejako rozpoczęła Nokia z modelami z PureView, ale Sony nie chcąc pozostać w tyle przedstawiło Xperię Z1. Również Oppo zaprezentowało swojego reprezentanta, czyli phablet N1.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Mimo wszystko lider świata Androida, czyli Samsung, pozostał w tyle, co najprawdopodobniej ulegnie zmianie w niedługim czasie. Koreańczycy ogłosili nową serię czujników ISOCELL, które mają nadrobić straty producenta popularnej serii Galaxy. Specyfikacja techniczna nowych sensorów sprowadza się do 8MPx matrycy, w której jeden piksel mierzy 1,12mikronów. Możliwości tego modułu sprowadzają się do zapobiegnięcia wszelkich interferencji, które mogłyby zniekształcić obraz. Tym samym Samsung zapowiada redukcję szumów o 30%, co przy obecnym rozwoju jest znaczącą poprawą.

Koreańczycy jednak nie podali w jakich modelach będziemy mogli testować nowe czujniki ISOCELL. Być może będzie to odmieniona słuchawka Galaxy S5, która prawdopodobnie zostanie otoczona metalową obudową. Samsung ujawnił jedynie termin rozpoczęcia masowej produkcji nowych sensorów, który przypada na koniec bieżącego roku. Oznacza to, że pierwsze urządzenia z ISOCELL będziemy mogli ujrzeć już za kilka miesięcy i wtedy też przekonamy się, co oznacza dobra fotografia w koreańskim wydaniu.

 

źródło: Android Beat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x