ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Blokada systemu z poziomu menedżera urządzeń z Androidem już dostępna

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
blokada android device meneger

Niedawno kod źródłowy menedżera urządzeń z Androidem ujawnił, że Google planuje wprowadzić nowe funkcje do centrum zdalnego sterowania wszelkimi modelami, które korzystają z mobilnego systemu korporacji z Mountain View. Dzisiaj już wszyscy mogą wypróbować nowe możliwości.

Zgodnie z przewidywaniami, menedżer urządzeń z Androidem pozwala na blokowanie hasłem systemu. Nowe zabezpieczenie nakłada się na poprzednie blokady typu PIN czy wzór, co oznacza, że pierw musimy podać hasło ustalone z poziomu przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do produktu. Niestety, ale blokada może zostać nałożona tylko pod warunkiem, że nie mamy włączonego trybu samolotowego. Podczas, gdy jest on uruchomiony to hasło zostanie założone dopiero po ponownym połączeniu z siecią operatora.

nexus 4 blokada

Jedyne, co należy wykonać, aby zablokować swoją słuchawkę lub tablet to wybranie odpowiedniej opcji na stronie internetowej menedżera urządzeń z Androidem oraz wpisanie żądanego hasła. Następnie zablokowany produkt będziemy mogli uwolnić od hasła poprzez nowy klawisz blokady.

Wygląda na to, że zdalne centrum sterowania urządzeniami z mobilnym systemem Google nadgoniło możliwości konkurencyjnych platform i ciężko będzie wymyślić coś dodatkowego, co przydałoby się użytkownikom, których tablet lub smartfon zginął.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy