ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung w trakcie rozmów z dostawcą metalowych obudów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5 metal

Produkty Samsunga stały się synonimem dla plastikowych wyrobów, które trafiają na wszystkie półki sprzedaży. To ma jednak się zmienić, a tę możliwość potwierdzają kolejne informacje, które wskazują, że niedługo będziemy mogli korzystać z Samsungów wykonanych z innego materiału niż plastik.

Koreańczycy chcąc rozpocząć produkcję metalowych obudów muszą na początku porozumieć się z zewnętrzną firmą, która będzie dostarczała omawiane części, gdyż obecnie fabryki Samsunga nie są przygotowane na zmianę tworzywa wykonawczego. Tą korporacją okazuje się tajwański Catcher Technology, który słynie z wykonywania opakowań z aluminium dla przeróżnych urządzeń.

Pierwszym modelem, który miałby odmienić wizerunek Samsunga najprawdopodobniej będzie Galaxy S5, czyli flagowiec, którego sprzedaż może wynieść ponad 12 milionów sztuk miesięcznie. To jednak przerasta możliwości Catcher Technology, co może zmusić Koreańczyków do szukania kolejnego dostawcy albo stworzenie własnej fabryki.

Nie da się ukryć, że metalowe słuchawki Samsunga będą bardziej atrakcyjne od obecnie stosowanego plastiku. W połączeniu ze skórzanymi elementami znanymi z nowego Note’a 3 będziemy mogli mieć do czynienia z naprawdę eleganckim urządzeniem.

źródło: Android Beat

Sprawdź najnowsze wpisy