sony_logo_720

Sony chce zaprzestać wyciekom informacji dotyczących nadchodzących urządzeń tej japońskiej firmy. Niestety, ale wiele osób wzięło sobie za nic to postanowienie i do Sieci dostają się kolejne informacje, które tyczą się nadchodzącego następcy – świeżo, co zaprezentowanego – topowego modelu Xperia Z1.

Według wcześniejszych plotek, Avatar – tak Sony postanowiło nazwać słuchawkę Z2 -miał się pojawić na najbliższych targach CES, które odbędą się w drugim tygodniu stycznia w przyszłym roku. Jednak kolejne wiadomości pochodzące ze środka japońskiej korporacji przedstawiają Xperię Z2 jako urządzenie mające być oficjalnie zaprezentowane dopiero w kwietniu. Ten termin wydaje się bardziej racjonalny, gdyż Z1 nosiłoby miano topowego modelu marki przez dłuższy okres czasu.

Jednak to samo źródło potwierdza wcześniej wyjawioną specyfikacje Avatara, która ma wstępnie niewiele odbiegać od poprzednika. Główną różnicą w Xperii Z2 będzie wyświetlacz, na który Sony podobno ma zwrócić największą uwagę. Ekran ten będzie stosował technologię IGZO i Triluminuous, co pozwoli osiągnąć rekordowe natężenie pikseli wynoszące 506 punktów na cal. To wszystko przy zwiększonym rozmiarze wyświetlacza do 5,2-cali. Aparat o matrycy 20,7MPx najprawdopodobniej zostanie dodatkowo usprawniony, a w przypadku braku wystarczającej ilości światła do pomocy przyjdzie ksenonowa lampa w zastępstwie diody LED. System, który ma zarządzać Xperią Z2 to Android 4.4, a ten powinien zostać zaprezentowany w październiku.

Sony razem z Avatarem chce pokazać, że konkurencja jest krok do tyłu w kwestii zaawansowanej technologii. Patrząc na pierwsze testy Xperii Z1, Japończycy będą musieli się postarać, aby nie zawieść swoich konsumentów kolejnym topowym modelem.

 

źródło: freeandroidsas.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.