znak

Ostatnim wielkim hitem Internetu w kwestii mobilnych technologii było wykupienie znacznej części korporacji Nokia przez giganta z Redmond, czyli Microsoft. Kolejnym tego typu hitem może okazać się sprzedaż podupadającej firmy HTC, ale w historii producentów zaawansowanych urządzeń znalazły się inne rozwiązania, które okazały się lepszym wyjściem z trudnej sytuacji.

Wśród nich było połączenie możliwości dwóch korporacji, czyli fuzja i sprzedawanie produktów pod jedną marką. Przykładów tej koncepcji może być wiele, na przykład: Benq-Siemens czy też bardzo popularny swego czasu Sony Ericsson. Ostatnie pogłoski wskazują na to, że w niedługim czasie będziemy mogli ujrzeć produkty stworzone we współpracy dwóch tajwańskich marek, czyli Asusa i Acera. Azjatycka prasa zaczęła wspominać obie firmy jako „podwójne A”, które z czasem mogą namieszać na mobilnym rynku.

Asus jest znany z tworzenia interesujących urządzeń, które trafiają do grupy konsumentów stawiających na jakość i oryginalność. Z kolei Acer potrafi zachwycić swoim wyszukanym designem. W tym połączeniu możemy dostać produkty, które trafią w serca wielu klientów i będziemy mieli do czynienia z urządzeniami tak popularnymi jak słuchawki wcześniej wspomnianego Sony Ericssona.

Obie tajwańskie firmy nie zaprzeczają takiej możliwości i trwają rozmowy na temat przyszłości Acera oraz Asusa jako jedna firma tworząca produkty pod tą samą marką. Obecni konkurenci łącząc swoje siły mogą być w stanie w znaczącym stopniu zaistnieć na rynku mobilnych technologii. Jednak pod znakiem zapytania stoi możliwość czy wśród produktów Tajwańczyków znajdą się urządzenia korzystające z systemu Android.

 

źródło: Android Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.