Vevo nie zgadza się na mobilnego YouTube’a w trybie offline

1 minuta czytania
Komentarze

vevo logoVevo jest korporacją, która powstała na mocy umowy Google i Universal Music Group. Założenie tej firmy pod koniec 2009 roku miało na celu rozwiązanie problemów z licencjonowaniem muzyki w serwisie YouTube. Jednak niezależność Vevo często powoduje różne komplikacje w związku z wprowadzaniem pewnych nowości połączonych z wcześniej wymienionym portalem.

Niedawno grupa YouTube poinformowała zainteresowaną rzeszę osób o zbliżającej się możliwości zapisywania filmów na smartfonach, aby te w ciągu kolejnych 48h można było odtwarzać w trybie offline, czyli bez połączenia internetowego. Vevo – jak można było się tego spodziewać – po otrzymaniu tej wiadomości wyraziło swój negatywny stosunek w związku z tym pomysłem.

To oczywiście nie oznacza braku możliwości zapisywania filmów na urządzeniu z możliwością odtwarzania ich później na smartfonie. Najprawdopodobniej YouTube da możliwość osobom wgrywającym pliki na ich serwery, aby to oni decydowali o tym czy chcą, aby ich filmy mogły korzystać z najnowszych możliwości serwisu.

Przez ten sam problem nie możemy się spodziewać, aby w przyszłości pojawiła się możliwość odtwarzania wideo w tle. To by dodatkowo wiązało się z brakiem reklam, które stają się coraz popularniejsze na YouTubie.

źródło: Android Beat

Motyw