Premiera Snapdragona 8150 już za kilkanaście dni? Wiele na to wskazuje

Kacper Kościański Newsy 2018-11-23

Qualcomm króluje obecnie na rynku procesorów mobilnych do urządzeń z Androidem. Obecnie najwydajniejszym układem tej firmy jest Snapdragon 8450, który jednak już bardzo niedługo zostanie zdetronizowany przez swojego następcę – Snapdragona 8150. Będzie to zarazem pierwsza jednostka Qualcomma z czterocyfrowym oznaczeniem.

Kiedy Qualcomm ujawni Snapdragona 8150? Prawdopodobnie już za kilkanaście dni

Gigant zaczął już rozsyłać zaproszenia na wydarzenie Qualcomm Technology Summit, podczas którego zapowiada swoje nowości. Impreza rozpocznie się 3 grudnia na Hawajach. Zwykle firma z San Diego prezentuje swoje nowe układy już pierwszego dnia imprezy, jednak tym razem spekuluje się, że Snapdragon 8150 ujrzy światło dzienne dnia następnego, czyli 4 grudnia – za 11 dni licząc od dzisiaj.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Następca modelu 845 zostanie zbudowany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Będzie miał 8 rdzeni – 2 razy Cortex-A76 2,6 GHz, 2 razy Cortex-A76 1,92 GHz i cztery razy Cortex-A55 1,8 GHz. Oczywiście Qualcomm nie mógł ustąpić kroku Huawei’owi, bowiem ich nowa jednostka także w dużej mierze będzie się skupiać na sztucznej inteligencji. Jak nie trudno się domyślić, układ ten będzie napędzał większość przyszłorocznych flagowców.

Źródło: gsmarena • JebaczKoz

  Kolejny potężniejszy SoC, a telefon ile będzie trzymał? Dalej jeden dzień? Fenomenalna zmiana… Ileś tam % szybciej, oszczędniej, wydajniej a i tak sprowadzi się to przy normalnym użytkowaniu z zachowaniem baterii tej samej pojemności do JEDNEGO DNIA.
  Normalne użytkowanie słuchawki NIE BENCHMARKI nijak się ma do zapewnień producenta. Czuję się jakbyśmy wrócili kilka lat wstecz gdy trwała wojna na Mpix w aparatach, a i tak był jeden ch*j.

  • luqi

   Najlepsze w tych nowych procesorach jest to chwalenie się osiągami, przykładowo +20% większa wydajność i +30% większa oszczędność prądu (względem poprzednika) tylko że +20% jest tylko wtedy kiedy wydajność jest równa z poprzednikiem a oszczędność energii adekwatnie. Nadal nie wiele nam to daje przy wyżyłowanych układach

 • kamil niemiec

  „Qualcomm króluje obecnie na rynku procesorów mobilnych do urządzeń z Androidem. Obecnie najwydajniejszym układem tej firmy jest Snapdragon 8450, który jednak już bardzo niedługo zostanie zdetronizowany przez swojego następcę – Snapdragona 8150. Będzie to zarazem pierwsza jednostka Qualcomma z czterocyfrowym oznaczeniem”

  A czy 8450 to są 3 cyferki?

  • Marek C

   to czterocyfrowa liczbax