qualcomm snapdragon

Premiera Snapdragona 8150 już za kilkanaście dni? Wiele na to wskazuje

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Qualcomm króluje obecnie na rynku procesorów mobilnych do urządzeń z Androidem. Obecnie najwydajniejszym układem tej firmy jest Snapdragon 8450, który jednak już bardzo niedługo zostanie zdetronizowany przez swojego następcę – Snapdragona 8150. Będzie to zarazem pierwsza jednostka Qualcomma z czterocyfrowym oznaczeniem.

Kiedy Qualcomm ujawni Snapdragona 8150? Prawdopodobnie już za kilkanaście dni

Gigant zaczął już rozsyłać zaproszenia na wydarzenie Qualcomm Technology Summit, podczas którego zapowiada swoje nowości. Impreza rozpocznie się 3 grudnia na Hawajach. Zwykle firma z San Diego prezentuje swoje nowe układy już pierwszego dnia imprezy, jednak tym razem spekuluje się, że Snapdragon 8150 ujrzy światło dzienne dnia następnego, czyli 4 grudnia – za 11 dni licząc od dzisiaj.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Następca modelu 845 zostanie zbudowany w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Będzie miał 8 rdzeni – 2 razy Cortex-A76 2,6 GHz, 2 razy Cortex-A76 1,92 GHz i cztery razy Cortex-A55 1,8 GHz. Oczywiście Qualcomm nie mógł ustąpić kroku Huawei’owi, bowiem ich nowa jednostka także w dużej mierze będzie się skupiać na sztucznej inteligencji. Jak nie trudno się domyślić, układ ten będzie napędzał większość przyszłorocznych flagowców.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy