Huawei Mate 20 Pro nie przetrwał testu wytrzymałości!

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-23

Smartfony są coraz droższe, ale niekoniecznie coraz wytrzymalsze. Dlatego wytworzyła się poboczna kategoria urządzeń mobilnych, które potocznie określamy „pancernymi”. Oczywiście to nie oznacza, że przetrwają one wszystko, ale z pewnością więcej, niż popularne, szklane propozycje. W tę stronę poszedł też Huawei ze swoim ostatnim flagowym modelem, Mate 20 Pro, który zbiera świetne recenzje. Oczywiście nie można zapomnieć o problemach z wyświetlaczem, ale jak radzi sobie z testami wytrzymałości?

Wytrzymałość Huawei Mate 20 Pro wystawiona na próbę

Nie kto inny jak Zack z kanału JerryRigEverything postanowił sprawdzić wytrzymałość Huawei Mate 20 Pro. Efekt? Pozytywno-negatywny. Zacznijmy od plusów w postaci tylnej powierzchni, która ma charakterystyczną fakturę, zapobiegającą ślizganiu się urządzenia w dłoni. Okazuje się, że też ogranicza prawdopodobieństwo zarysowania. Jednak test wyginania skończył się pęknięciem szkła na wyświetlaczu, co też sprawiło, że wbudowany w niego czytnik linii papilarnych przestał poprawnie działać. Wyraźnie widać, że pęknięcie powstało na wcześniej wykonanych, głębokich zarysowaniach. Z pewnością nie pomogło też zakrzywienie ekranu.

Zobacz też: Najlepsze smartfony z gniazdem słuchawkowym

Zack zastanawia się, czy Mate 20 Pro zasługuje na miejsce na ścianie wstydu? W końcu naprawdę dużo siły musiało zostać włożone, aby wyświetlacz pękł. Jest to niewątpliwie nietypowa sytuacja, więc jestem ciekawy Waszej opinii na ten temat. • Oj tam jest w zaszczytnym gronie razem z tabletem od apple 😁

 • Gun’s

  Idealne podsumowanie tej wtopy z logo Huawei.

 • Gun’s

  Idealne podsumowanie tej wtopy z logo Huawei.

 • Nałogowy komentujący

  Recenzje filmików z YT już na android.com.pl

 • Szamajama_Okutasi

  Typowy, chiński badziew. 😛

 • stark2991

  Zagięte szkło niestety nie ma jak się wygiąć, więc to musiało się tak skończyć. Płaska wersja powinna wytrzymać bez problemu.

 • haVoc vulTure

  Kolejny powod zeby nie kupowac tego przeplaconego chlamu.

 • Marek Markowski

  zastanawiam się, który wyświetlacz nie pęknie po przyłożeniu odpowiedniej siły? Posiadam tylko Umidigi a1 pro, telefon za niecałe 400 zł , ale obchodzę się z nim jak z jajkiem. Cóż dopiero z takim mate 20 pro?
  jak dla mnie – beznadziejny test 🙁

  • stark2991

   Obejrzyj inne filmiki z tego kanału, a zobaczysz, że wiele smartfonów wychodzi z takiego testu bez szwanku. W tym Samsungi z zagiętym ekranem, czy smartfony z plastikową obudową, które wyginają się jak banan, ale ekran nie pęka.

   • kaper

    @stark2991:disqus
    Równie dobrze można zaprosić do takich testów Pudziana i zobaczymy jaki fon przejdzie test na wyginanie ;). Widać też było, że jednak użył sporej siły, chyba nawet większej niż w innych co widziałem.x