Blizzard chce odkupić swoje winy? Warcraft GO nadchodzi?

mm Adam Lulek Newsy 2018-11-22

Lato 2016 roku było pełne ludzi wpatrzonych w telefony i łapiących pokemony. Dwa lata temu bowiem, Niantic wydał Pokémon GO, a parki i ulice miast wypełniły się graczami, którzy próbowali złapać Squirtle’a lub Pikachu. Od tego czasu popularność gry nieco zmalała, jednak wciąż się w nią bawi wiele milionów fanów. Kilka firm skopiowało pomysł Niantic i wydało podobne gry. Teraz chyba przyszedł czas na Blizzarda. Czy nadchodzi Warcraft GO?

Warcraft GO nadchodzi

Wygląda na to, że Blizzard chce odkupić swoje winy po ostatniej konferencji, na której zaprezentowano Diablo Immortal – grę na smartfony. Fani obrzucili firmę błotem, gdyż spodziewali się pokazania Diablo 4. Nie zmienia to faktu, że prawdopodobnie tytuł ten znajduje się w produkcji.

Pozostawiając jednak temat znanej serii, dzisiaj obiegła świat informacja, że Blizzard pracuje nad Warcraftem w AR na smartfony. Wygląda więc na to, że firma bardzo skupiła się nad tworzeniem gier na urządzenia mobilne. Ciekawe zatem, czy tym razem fani Warcrafta wyleją na giganta hejt. Warto jednak zaznaczyć, że gra ma być inspirowana Pokemon GO. Deweloperzy pracujący nad Warcraftem na smartfony są podobno wielkimi fanami gry od Niantic. Nawet ikoniczny ork w siedzibie giganta stanowi Gym w Pokemon GO, który jest obiektem walk między drużynami. W grze na pewno celem graczy będzie coś znaleźć, złapać i walczyć. Co ciekawe, mobilny Warcraft ma mieć więcej mechanizmów dla jednego gracza niż Pokemon GO.

Zobacz także: Jak działa ładowanie zwrotne w Mate 20 Pro?

Inne gry w AR

Jedną z nich jest Jurrasic World Alive. Gra zadebiutowała w czerwcu i oferuje… łapanie dinozaurów. Celem gry jest podróżowanie po świecie i zebranie jak największej liczby prehistorycznych stworzeń. Rozgrywka jest bardzo podobna do Pokemon GO. Po otwarciu aplikacji, na mapie pojawiają się dinozaury, a zamiast Poke Stopów, znajdziemy tzw. supply drops, które dostarczają różnych przedmiotów.

Kolejnym znanym projektem jest The Walking Dead: Our World. Najważniejszym wyróżnikiem tej gry, w porównaniu do wyżej wymienionych jest to, iż nie polega ona na zbieraniu, a zabijaniu. Zamiast uroczych stworków, na smartfonie wyświetlą się różnego rodzaju przerażające potwory. Naszym zadaniem jest oczyścić mapę z umarlaków. Do tego celu możemy wykorzystać wiele broni.

Warto przypomnieć, że zbliża się premiera Harry Potter: Wizards Unite. Nad projektem pracuje Niantic odpowiedzialne za Pokemon GO oraz Portkey Games stworzone przez Warner Bros do pracy nad grami o słynnym czarodzieju. Można się zatem spodziewać świetnej rozgrywki w rzeczywistości rozszerzonej. Powstała nawet oficjalna strona, na której można zapisać się na otrzymywanie najświeższych newsów o grze. Pojawił się nawet krótki trailer. Zadaniem gracza będzie eksplorować prawdziwe dzielnice i miasta, aby znaleźć tajemnicze artefakty, nauczyć się rzucać zaklęcia i napotykać legendarne bestie oraz ikoniczne postaci. Tytuł zadebiutuje na smartfonach już w 2019 roku.

Źródło: androidpit, własne • Pan Rafał (r4ph4ell)

  I nic w artykule na temat pierwszej tego typu gry stworzonej przez Niantic: Ingressa (a akurat mamy 6 rocznicę startu tej gry)

 • hajla

  Beda pozar gasic benzyną.

 • MrSib7

  Prawdopodobnie chodzi o tryb który jest w World of Warcraft nazwany Pet Battles
  Jest on podobny do wali pokemonów, stwory są łapane w świecie gry, trenowane i wystawiane do walki.
  Jest to bardzo poboczny tryb i mało ludzi się w to bawi, jednak po wielkim szumie z Diablo Immortal ktoś na Reddit zaproponował że zamiast Diablo, mogli by zrobić osobną aplikacje dla telefonów Pet Battles.
  Pod tym pomysłem podpisało się tysiące ludzi i to chyba dało jakiś impuls do Blizzarda, chyba że oni sami już na to wpadli wcześniej i pokryło się to z postem na Reddit.

 • Rafał Bajda

  Ja się pytam jakie winy ?????????

  • JebaczKoz

   Jak to jakie?
   Activi$ion zadbało o to doszczętnie, aby było za co się kajać.

  • Shockwave Darks

   Na blizzconie zebrali swoje winy.