Samsung Galaxy S10 to długo wyczekiwany smartfon, który już za kilka miesięcy pojawi się na rynku. Od pewnego czasu nieustannie pojawiają się nowe przecieki na temat tego urządzenia – na łamach naszej strony oczywiście śledzić możecie najnowsze informacje o Galaxy S10. Okazuje się, że model SM-G975FC będzie nietypowy ze względu na materiał, z którego wykonane zostaną „plecki” urządzenia. Są to bardzo dobre zmiany.

Samsung Galaxy S10 SM-G975FC wyposażony zostanie w ceramiczny tylny panel

Najnowsze przecieki, które opublikowane zostały przez zaufany portal – SamMobile, informują, że Samsung Galaxy S10, a konkretniej najdroższy model SM-G975FC, wyposażony będzie w ceramiczny tylny panel. Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim zwiększoną odporność na zarysowania – twardość materiału, z którego wykonane zostaną plecki nowego smartfona Samsunga, oscyluje w okolicach ośmiu punktów w skali Mohsa. Oznacza to, że tylny panel zarysować mogą jedynie najtwardsze materiały, takie jak szafir czy diament. Je spotykamy jednak dość rzadko. Niestety ceramiczny tylny panel ma także kilka minusów. Im materiał jest twardszy, tym większa jest jego kruchość. W przypadku plecków Galaxy S10 oznacza to jedno – lepiej nie zrzucajcie telefonu z wysokości.

Zobacz także: Od tego, czy Galaxy S10 będzie hitem, zależy przyszłość Samsunga.

Co innego znajdziemy w Samsungu Galaxy S10 SM-G975FC? Przecieki mówią o 6.7-calowym wyświetlaczu, czterech aparatach i wsparciu dla technologii 5G. Smartfon dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.