Pierwsze urządzenie napędzane Androidem 3.0, czyli tablet Motorola Xoom, w momencie premiery będzie pozbawione autorskiej nakładki producenta – MotoBlur. Będzie ona jednak dostępna w późniejszym czasie jako opcjonalna aktualizacja.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Fakt ten podyktowany jest wymogami Google’a co do modeli brandowanych ich marką „Google Experience”, jak np. seria Google Nexus. Jednakże, Motorola kierująca się, jak sama twierdzi, gustami swoich klientów udostępni nakładkę MotoBlur jako aktualizację, którą będą mogli pobrać wszyscy chętni. Spekulując, nakładka będzie posiadała więcej przydatnych widgetów, zwiększoną wydajność, oraz prawdopodobnie usługę lokalizacyjną służącą do znalezienia i ewentualnego zdalnego wyczyszczenia tabletu. Nie można nie wytknąć wzorowania się na rozwiązaniu HTC.

Dzięki przeciekowi z amerykańskiej sieci komórkowej Verizon wiemy, że na starcie tablet kosztować będzie co najmniej 800$… już w abonamencie. Niestety data premiery tabletu nadal nie jest znana.

Źródła: engadget, androidcentral
Michał Bogumirski-Gołdyn