ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gartner Research: 102 miliardy pobrań aplikacji w 2013 roku

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Newsy

Firma Gartner specjalizująca się w przeprowadzaniu badań i analiz rynku przedstawiła dziś kilka ciekawych liczb na temat rynku marketów z aplikacjami. Zgodnie z danymi, w bieżącym roku na całym świecie będzie mieć miejsce 102 miliardy pobrań gier i aplikacji. Ta niebagatelna liczba wygeneruje równie niemałą ilość zarobionych na oprogramowaniu dolarów. Ile dokładnie, możecie zobaczyć w poniższej tabelce.

app-store-revenues-gartner

Jak widać, w tym roku zarobek tego rynku to 26,7 miliardów dolarów. Najwięcej, bo aż 75,9% to zysk z aplikacji płatnych. Nieco ponad 17% to pieniądze z mikropłatności, podczas gdy na reklamach wyświetlanych w oprogramowaniu autorzy zarobili  niecałe 7% całości, czyli około 1,85 miliarda. Interesujące jest to, że w 2013 liczba pobrań aplikacji darmowych to 83 miliardy, czyli 91% pobranych gier i programów. Dla wielu interesujące może być to, że 90% pobrań w 2013 wykonanych zostanie z Google Play oraz App Store.

Z tabeli wyczytać możemy, że Gartner wróży znaczny wzrost tej gałęzi przemysłu do 76,5 miliarda dolarów w roku 2017 przy liczbie pobrań 268 milardów.

Źródło: techcrunch.com

Sprawdź najnowsze wpisy