Facebook dla wielu ludzi jest równie uzależniający jak twarde narkotyki. Widok osób zapatrzonych niemal 24 godziny na dobę w telefon już dzisiaj nikogo przesadnie nie dziwi. Takie osobniki sporą część swojego „smartfonowego życia” spędzają właśnie na Facebooku, który właśnie rozpoczął globalne udostępnianie nowej funkcji pozwalającej zobaczyć, ile czasu na nim spędzamy.

Czas spędzony na Facebooku – jak go sprawdzić?

Facebook to obecnie największy portal społecznościowy na świecie. Gigant nieustannie wprowadza na swój portal nowe funkcje (np. dzisiejsza) oraz stara się go „oczyścić”, czego doskonałym przykładem jest półtora miliarda usuniętych kont. Skupmy się jednak na funkcji, która nazywa się po prostu „Czas spędzony na Facebooku”. Od razu zaznaczę, że mimo iż gigant rozpoczął globalne udostępnianie wspomnianej funkcji, to z pewnością nie każdy ma już do niej dostęp – na dniach powinna ona dotrzeć do wszystkich. Jeśli jednak trafiłeś do grona „szczęśliwców”, to nowa opcja jest dostępna w oficjalnej aplikacji Facebooka. Wystarczy kliknąć w przycisk „więcej” (trzy paski po prawej stronie, u góry) i rozwinąć zakładkę „Ustawienia prywatności”. Właśnie tam powinna się znajdować opcja „Czas spędzony na Facebooku”.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Możemy dzięki niej sprawdzić, ile czasu dziennie średnio spędzamy na Facebooku każdego dnia w tygodniu. Ponadto, funkcja umożliwia także ustawienie przypomnienia o zaprzestaniu korzystania z aplikacji po upływie ustalonej przez nas ilości czasu. Macie już dostęp do tej opcji? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.