android 4.4 kitkat

W Sieci od kilku dni krążą zdjęcia, które najprawdopodobniej przedstawiają najnowszy system Google, czyli Androida w wersji 4.4 KitKat pracującego na Nexusie 4. Jednak przez ten długi czas wiele osób nabrało podejrzeń, co do wiarygodności źródeł.

Zacznijmy od ekranu głównego, który wygląda następująco:

kitkat screen ekran główny

Tapeta, którą można dowolnie ustawić i zmienione loga poszczególnych aplikacji, a także inny kolor ikonek na pasku powiadomień. To wszystko można bez problemu zmienić bez większych trudności. Jednak patrząc na kolejne zdjęcia, zegarek i ikony modułów łączności wydają się korzystać z przezroczystości i przybierają kolor tapety.

Następny na liście jest dialer oraz aplikacja wiadomości:

kitkat screen dialerkitkat screen wiadomości

Pasek powiadomień nabiera nowych barw, co mogłoby być nowością w przypadku sposobu projektowania systemu przez Google. Według tych zdjęć, Android mógłby stać się bardziej cukierkowy w przypadku preinstalowanych aplikacji.

Ostatnim elementem jest zdjęcie z urządzeniem, które wyświetla informacje o systemie.

kitkat screen dane

W kwestii danych wielkiego zaskoczenia nie ma. Również można je w dowolny sposób ustawić, ale cały czas istnieje przewodni niebieski kolor, który podobno ma się zmienić tak jak pasek notyfikacji w szarej kolorystyce, czyli identyczne rozwiązanie, co w przypadku zrzutu ekranu z jednej z aplikacji z marketu.

To tylko przykłady, które najbardziej rzucają się w oczy, ale wielu Internautów na globie jest święcie przekonanych, że to nie jest Android 4.4, którego premiera prawdopodobnie ma nastąpić w przyszłym miesiącu razem z tajemniczym Nexusem. Te same osoby są na tyle pewne swoich racji, że… zjedzą KitKata. Jaka jest Wasza opinia?

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.