Smartfony z płaskimi ekranami wciąż dominują, aczkolwiek tych z zakrzywionymi wyświetlaczami także jest sporo. Szczególnie widać to na przykładzie Samsunga, którego ostatnim flagowcem z płaskim ekranem był Galaxy S7, wydany w 2016 roku. Od tego czasu każde topowe urządzenie od Koreańskiego giganta posiadało zakrzywiony ekran. Jak się jednak okazuje, wkrótce się to zmieni.

Galaxy S10 zostanie wyposażony w płaski ekran

Samsung przygotowuje nową generację wyświetlaczy OLED o nazwie M9, która będzie używana w Galaxy S10. W raporcie znalazły się detale dotyczące wyświetlaczy w trzech wersjach Galaxy S10, które będą dostępne na rynku. Jak się okazuje, podstawowy, a zarazem najtańszy model wspomnianego smartfona zrezygnuje z zakrzywionego ekranu na rzecz tego płaskiego. „Środkowy” Galaxy S10 z kolei zostanie wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz, tak samo jak najdroższy i najbardziej wydajny model.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Osobiście nie tęsknie już za płaskimi ekranami, bo zdążyłem się już przyzwyczaić do tych drugich. Niemniej jednak rozumiem, że są ludzie, którzy preferują zwykłe, „nieudziwnione” wyświetlacze. Dla takich osób będzie właśnie podstawowy model Galaxy S10. Z punktu widzenia klientów decyzja Samsunga wydaje się bardzo dobra, aczkolwiek jeśli Galaxy S10 sprzeda się poniżej oczekiwań, to gigant może wpaść w niezłe tarapaty.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.