ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung one ui

Smartfony z nakładką One UI będzie można nieźle przyspieszyć. Wszystko dzięki nowej opcji

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie tak dawno temu Samsung zapowiedział swoją nową nakładkę „One UI”, która miała pierwotnie trafić tylko na flagowce z tego roku oraz na Galaxy S10 (swoją drogą, jeśli nie okaże się on hitem, to Koreański gigant może wpaść w niezłe tarapaty) i modele wyprodukowane w przyszłości. Jak się jednak niedawno okazało, One UI trafi także na zeszłoroczne flagowce Samsunga, co jest doskonałą wiadomością. Świetną informacją jest także fakt, że dzięki nowej opcji, która została zaimplementowana w nakładce One UI, jednym kliknięciem będzie można znacząco przyspieszyć działanie swojego smartfona.

One UI z nową opcją – przyspiesz swój smartfon jednym kliknięciem

Nadchodząca nakładka One UI wprowadzi bardzo interesującą opcję. Mowa tu o możliwości wyłączenia większości animacji systemowych, które potrafią znacząco wpłynąć na wydajność urządzenia. Nowa opcja („Reduce animations”) znajduje się zakładce „Zaawansowane funkcje” w Ustawieniach.

Samsung One UI

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Decydując się na włączenie tej opcji, pozbędziemy się większości animacji systemowych, czyli m.in. różnorakich przejść. Jak dla mnie to świetna opcja, bowiem nie potrzebuję żadnych animacji – z wielką chęcią wyłączę je, by zwiększyć wydajność swojego urządzenia.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy