xiaomi reklamy

Xiaomi z rekordem Guinnessa — absurd czy ciekawa promocja?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Całkiem niedawno można było uznać rekord Guinnessa zdobyty przez OnePlusa za niecodzienny. Fakt, być może dzisiejsze ogłoszenie Xiaomi tego nie przebija, ale z pewnością włożono więcej pracy. Z pewnością też więcej gotówki, ale ta ma się zwrócić. Dla Chińczyków najważniejsze są rynki wschodzące, co często podkreślają w swoich akcjach marketingowych. Zresztą dla wielu innych firm państwa takie jak Indie i Brazylia mają ogromne znaczenie. Tym razem przenosimy się do tego pierwszego kraju, w którym Xiaomi „zorganizowało” bicie rekordu Guinnessa.

Rekord Guinnessa przyznany Xiaomi — tylu sklepów nikt na raz nie otworzył

xiaomi mi store rekord guinnessa

Jak zdradza nagłówek, Xiaomi jednego dnia otworzył rekordową liczbę sklepów — Mi Store. Liczba ta wynosi 500… Robi wrażenie, prawda? Dokładnie 29 października firma pojawiła się ze swoimi produktami w nowych miejscach. Jednak to nie koniec planów Chińczyków. W 2019 roku ogólna liczba sklepów ma przekroczyć 5000 punktów sprzedaży i zatrudniać ponad 15 tysięcy osób.

Zobacz też: One UI również dla Samsunga Galaxy S8.

Xiaomi swoimi planami chce dostarczyć „flagowych wrażeń” nawet na wsiach. Co przez to rozumieć? To bardzo zagadkowe pytanie, aczkolwiek jedno jest pewne — na takie rekordy w Polsce nie możemy liczyć. Czy to źle? Nie sądzę — w końcu coraz chętniej robimy zakupy bez wychodzenia z domu, a to w Indiach takie proste nie jest.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy