samsung galaxy note9 oficjalnie

Jeśli Galaxy S10 nie okaże się hitem, to Samsung może mieć ogromne problemy

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Samsung jest liderem mobilnego rynku. Tego na razie nikt Koreańczykom nie zabierze, chociaż rokowania nie są najlepsze. W końcu w drodze jest rozpędzone Huawei, jak i wiele innych firm z Chin. Producent świetnie przyjętej serii Mate 20— tak, z problematycznymi wyświetlaczami — planuje do 2020 roku wyprzedzić Samsunga. W dalszej perspektywie gigantowi może zagrozić również Xiaomi, a nawet Nokia. Sytuacja jest o tyle poważna, że nie tyczy się wyłącznie liczby sprzedawanych urządzeń. Również zyski kwartalne wyglądają coraz gorzej. Nadzieja jest w Galaxy S10, ale czy to się uda?

Galaxy S10 ma rozwiązać problemy Samsunga

Galaxy S10 wygląd

Jak podaje Korea Held, DJ Koh nie ma obecnie łatwego życia. Jeśli nie znacie tego pana, to spieszę z wyjaśnieniem, że jest to prezes oddziału mobilnego Samsunga. Ten sam pan obecnie jest krytykowany za swoje postępowanie, co niewątpliwie ma związek z kiepskimi, jak na tę firmę, wynikami finansowymi. Nie da się ukryć, że w tym roku Koreańczycy ewoluują, co w przypadku różnych rewolucji konkurencji nie wystarcza. Dodatkowo DJ Koh krytykowany jest za złe decyzje, co sprowadza się do marnych wynikach w Chinach, gdzie Samsung stanowi zaledwie 1% rynku. Oczywiście na przedzie są lokalne firmy. Pomóc ma Galaxy S10 i szanse są na to ogromne. W końcu mamy poznać trzy modele, w tym tańszą odsłonę, choć niekoniecznie tanią. Z pewnością firma chce wprowadzić rewolucyjną serię, naszpikowaną technologią, ale czy to wystarczy?

Zobacz też: Oto Exynos 9820 – on napędzi Samsunga Galaxy S10.

Jak pokazuje przykład Huawei, niekoniecznie super tanie urządzenia muszą zdobywać rynek. Jednak firma chwali się głównie tym, że to modele Lite są rozchwytywane. W przypadku Samsunga seria Galaxy A lub J (niedługo Galaxy M) aż tak się nie wyróżniają. Czy szykują się ogromne obniżki galaktycznych smartfonów? Na to bym nie liczył. Jednak niektórzy już porównują Samsunga do Nokii. W momencie, gdy Finowie zaczęli tracić, to już nie udało się odbić. Tak daleko idących wniosków jeszcze bym nie wysuwał. Niemniej, więcej na temat sytuacji Samsunga możecie dowiedzieć się w bardziej subiektywnym tekście Mariusza.

Źródło: GSMArena, Korea Held

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy