Aplikacja Focal z CyanogenMod trafia do Google Play

1 minuta czytania
Komentarze
focal camera logo

W ciągu ostatnich dni coraz głośniej zrobiło się na temat nowo powstałej firmy Cyanogen, której zadaniem jest tworzenie niezależnego oprogramowania dla producentów smartfonów. Jedną z ciekawszych aplikacji zawartych do niedawna w wydaniach na obecne modele z systemem Android był Focal, czyli alternatywa dla wbudowanego programu obsługującego aparat.

Razem z przemyśleniami Steva Kondika, który już miesiąc temu planował założenie swojej korporacji, autor aplikacji Focal uznał, że nie ma zamiaru dalej uczestniczyć w tym projekcie i postanowił wycofać się z udziału w CyanogenMod. Omawiany program już wcześniej szerzej pojawił się na łamach naszego portalu, a wczoraj aplikacja trafiła do Google Play. Obecnie jest to wersja beta, która powinna współpracować z większością nowszych urządzeń.

Link do pobrania: Klik!

Możliwości tej aplikacji są znacznie większe niż wbudowanego programu obsługującego moduł aparatu. Deweloper postanowił udostępnić Focal za darmo, a dodatkowo w Internecie możemy znaleźć kod źródłowy tej aplikacji, co pozwoli jeszcze bardziej rozwijać ten zaawansowany program.

źródło: Android Central

Motyw