ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Telefon Era G1 z Google już dostępny!

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

Od 23 lutego na polskim rynku jest dostępny oficjalnie pierwszy telefon z systemem Android. Operator sieci Era rozpoczął tego dnia sprzedaż urządzenia o nazwie Era G1 z Google. Jest ono wyposażone w 3,2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 320×480 pikseli. Oferuje ponadto klawiaturę QWERTY, moduł GPS, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapikseli oraz akcelerometr. Dane mogą być przesyłane w oparciu o technologie HSDPA (pobieranie z szybkością do 7,2 Mb/s), HSUPA (wysyłanie z szybkością do 2 Mb/s) oraz za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Dostępna jest wersja z czarną lub białą obudową. Dokładną specyfikację techniczną urządzenia można zobaczyć tutaj: Era G1 / HTC Dream

Telefon umożliwia między innymi korzystanie wyszukiwarki Google, poczty Gmail oraz serwisów Google Maps czy też YouTube. Użytkownicy mogą ponadto pobierać programy za pośrednictwem platformy Android Market. Dodatkowe informacje na temat produktu można znaleźć w recenzji Era G1pierwsza w Polsce recenzja Era G1 / HTC Dream, przygotowanej przez redakcję Android.com.pl. Pokaźna ilość materiałów jest także dostępna na stronie internetowej uruchomionej przez operatora sieci Era oraz na naszym portalu tutaj.

Klienci zainteresowani nabyciem telefonu Era G1 mogą skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych taryf łączących usługi telefoniczne z pakietem transmisji danych. W ramach abonamentów oferowanych w cenie 85 i 145 zł otrzymają odpowiednio 120 i 280 minut wymiennych na SMSy, do wykorzystania we wszystkich sieciach oraz pakiet umożliwiający przesłanie 500 MB danych. Umowa zawierana na 24 lub 36 miesięcy upoważnia ponadto do bezpłatnego korzystania z ponad 460 punktów Hotspot w sieci Era.

Telefon Era G1 jest również oferowany w standardowych ofertach abonamentowych kierowanych do klientów biznesowych oraz indywidualnych. Kosztuje od 1 do 1399 zł, w zależności od wybranego abonamentu.

Póki co Era G1 oferowany jest bez polskiego menu, lecz ma ono się niebawem pojawić i samoczynnie wgrać poprzez internet wszystkim klientom. Od konsultantów Ery dowiedzieliśmy się, że telefon oferowany jest bez blokady simlock, a poza innym logiem niczym nie różni się od znanego na zachodzie T-Mobile G1.

Wszyscy którzy są zainteresowani zarówno urządzeniem jak i samą platformą Android, i chcieliby zadać pytania lub mają jakieś wątpliwości – zapraszamy na największe w Polsce forum Era G1.

Sprawdź najnowsze wpisy