Google stało się synonimem wyszukiwarki. „Wygoogluj coś” weszło do mowy potocznej i znaczenie tego zwrotu zna niemalże każdy, kto chociaż raz czy dwa korzystał z Internetu. Mogłoby się wydawać, że tej usługi amerykańskiego giganta nie da się już ulepszyć. Zawsze można zmieniać wygląd, ale sama funkcjonalność jest już kompletna. Nic bardziej mylnego — Google postanowiło wprowadzić możliwość komentowania swoich wyszukiwań.

Komentarze w wyszukiwaniach Google — miej swój wkład w rozwój

google wyszukiwarka logo

Jak podaje 9to5Google, od kilku wersji aplikacji Google, w kodzie pojawiały się wzmianki o Twój wkład. Użytkownicy Map Google zapewne doskonale znają to sformułowanie — szczególnie dotyczy to Lokalnych Przewodników, którzy dodają oceny, opinie, zdjęcia i wiele innych kwestii do tej usługi. Jednak po co wprowadzać analogiczną funkcjonalność do samej wyszukiwarki? Cóż, to wciąż zagadka, aczkolwiek nie trudno się domyślić, że komentarze można zostawiać, aby pomóc innym wybrać trafniejszą frazę. Amerykanie przygotowali już odpowiednią sekcję pomocy dla tej funkcji. O ile jeszcze nie jest ona dostępna w naszym języku, to zdradza, że możemy zarówno zostawiać komentarze, czytać je, jak i oceniać.

Zobacz też: Microsoft przywraca felerną aktualizację Windowsa.

Oczywiście możliwość komentowania wyszukiwań w Google jeszcze nie jest dostępna na całym świecie, ale ewidentnie widać, że Amerykanie lada moment ją wprowadzą. Podłoże zostało już przygotowane. Teraz czas uruchomić całą machinę. Macie już pomysł, jak wykorzystacie tę funkcję?

 

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.