ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Użytkownik Oppo N1 zadecyduje, z którego z dwóch systemów chce korzystać!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
group

Jeszcze dzisiaj informowaliśmy Was o prawdopodobnej umowie pomiędzy Oppo, a Cyanogen Inc., a teraz poznaliśmy dokładniejsze szczegóły na temat współpracy pomiędzy obiema korporacjami.

Pierwszym urządzeniem, którego oprogramowanie powstanie w wyniku romansu chińskiego producenta ze świeżo założoną firmą Steva Kondika będzie oczywiście Oppo N1. Jednak informacja, która do nas dotarła, zawiera bardziej szczegółowe dane na temat systemu, który będzie zarządzał rewolucyjnym smartfonem.

Na wstępie warto dodać, że to użytkownik będzie miał do wyboru z jakiego systemu chce korzystać. W zanadrzu będzie Android z przeróbkami od Oppo i autorskie oprogramowanie Cyanogen Inc, czyli po prostu CyanogenMod. Niestety, ale wypowiedź osoby, która należy do tej ostatniej korporacji nie nakreśla jasno sytuacji w jaki sposób konsument będzie wybierał interesujące go oprogramowanie. Pewny jest rynek sprzedaży, na który trafi model N1 z dwoma systemami i będą to oczywiście Stany Zjednoczone. Niewykluczone, że i w innych regionach świata Oppo w podobnym stylu będzie sprzedawać swój topowy model.

Informator zapytany o dotacje dla pracowników Cyanogen Inc. odpowiada, że programiści nie dostają żadnych pieniędzy. Jednak to wydaje się niemożliwe, aby nowo powstała korporacja wydała oprogramowanie dla Oppo wyłącznie w zamian za udzieloną promocję.

Już jutro Steve Kondik wylatuje do Pekinu toteż więcej szczegółów i oficjalne informacje powinniśmy poznać w ciągu trzech dni. Wtedy też mogą potwierdzić się powyższe wiadomości.

źródło: własne

Sprawdź najnowsze wpisy