Facebook to obecnie największy portal społecznościowy na świecie i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miała się to zmienić. Będąc tak dużym, naturalnym jest, że napotyka się na swojej drodze wiele problemów. Jak się okazuje, największym problemem Facebooka są teraz fałszywe konta, których usunął właśnie ogromną liczbę.

Dlaczego Facebook usunął ogromną liczbę kont?

Zacznijmy od tego, ile tych kont zostało usuniętych. Jak podaje sam Facebook w raporcie, w okresie od kwietnia do września bieżącego roku, usuniętych zostało aż 1,5 miliarda kont! Jeśli nie wiecie dlaczego, to już spieszę z wyjaśnieniem – usuwanie kont to sposób Facebooka na pozbycie się ze swojego serwisu treści związanych z terroryzmem, przemocą, mową nienawiści oraz nagością.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Jak podaje Facebook, wiele fałszywych kont zostało pozyskanych w wyniku cyberataków. Portal stale staje się coraz „inteligentniejszy” i coraz sprawniej radzi sobie z wykrywaniem tego typu nadużyć. Doskonałym tego przykładem jest fakt, że 95,9% tego typu nadużyć zostało zablokowanych, zanim ktokolwiek zdążył je zgłosić. Co by nie mówić, Facebook sobie radzi  – i bardzo dobrze!

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.