Facebook usunął ogromną liczbę kont w zaledwie pół roku. Dlaczego?

Kacper Kościański Newsy 2018-11-17

Facebook to obecnie największy portal społecznościowy na świecie i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miała się to zmienić. Będąc tak dużym, naturalnym jest, że napotyka się na swojej drodze wiele problemów. Jak się okazuje, największym problemem Facebooka są teraz fałszywe konta, których usunął właśnie ogromną liczbę.

Dlaczego Facebook usunął ogromną liczbę kont?

Zacznijmy od tego, ile tych kont zostało usuniętych. Jak podaje sam Facebook w raporcie, w okresie od kwietnia do września bieżącego roku, usuniętych zostało aż 1,5 miliarda kont! Jeśli nie wiecie dlaczego, to już spieszę z wyjaśnieniem – usuwanie kont to sposób Facebooka na pozbycie się ze swojego serwisu treści związanych z terroryzmem, przemocą, mową nienawiści oraz nagością.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Jak podaje Facebook, wiele fałszywych kont zostało pozyskanych w wyniku cyberataków. Portal stale staje się coraz „inteligentniejszy” i coraz sprawniej radzi sobie z wykrywaniem tego typu nadużyć. Doskonałym tego przykładem jest fakt, że 95,9% tego typu nadużyć zostało zablokowanych, zanim ktokolwiek zdążył je zgłosić. Co by nie mówić, Facebook sobie radzi  – i bardzo dobrze!

Źródło: gsmarena • Szamajama_Okutasi

  Ta, cenzura na FB postępuje i to coraz bardziej.

 • Mariuszko

  Powinni najpierw zadbać o swoją politykę,szczególnie prywatności danych a potem zajmować się nieaktywnymi albo spamerskimi kontami.

 • Rafal Szczekocki

  Niesty pojem mię 3 lata temu kos wjswal ten pan pje alkohol i zaszwa lej nimujc co i do FB zgośem to okuje je to była osba kutra podszeala je zajnom osbe wec FB pojn konto usnoć Wedy na FB take tesz pojn je zakoc wyzwiskami w FB ostio miem na FB od k ale je ukrem na FB gazeta.pl

 • kaesteer uDZu

  A mi konta nie dadzą usunąć. Parodia.

  • Pt3k
   • kaesteer uDZu

    To niestety nie takie proste, ponieważ po zalogowaniu, wyświetla że:
    „Niestety nie będziesz mieć dostępu do swojego konta w czasie weryfikacji dokumentów. Dziękujemy za cierpliwość. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.”
    I tak od ponad dwóch lat.
    Jeszcze wcześniej mogłem pytać na chat’cie i pytałem, to chyba ich zirytowało; szczególnie jak powiedziałem, że nie potrzebuję konta i zablokowali mi nawet ten chat z pomocą.
    I tak wisi…
    Ale bardzo dziękuję za chęć pomocy.
    😉

    • Kerto

     Napisz na swoim koncie: precz z islamem, won z allahem i takie tam, najlepiej po angielsku. I pesjsaty sam Ciebie usunie.

     • kaesteer uDZu

      Niestety nic nie mogę napisać już, nawet jak już wspomniałem na osławionym chat’cie z pomocą.
      Jedyne co mogę, to zalogować się, żeby odczytać informację, że skontaktują się ze mną jak najszybciej. 😉

     • Kerto

      Rumiem, że masz konto zawieszone. Nie można go odwiesić?

     • kaesteer uDZu

      To dobre pytanie. Chociaż nie według działu fb, tam ludzie są spięci i nie udzielają odpowiedzi; oprócz jakiś formułek przeklejonych z szablonu..
      Cóż zrobić trochę irytuje, że jakieś dane z konta wiszą na jakimś serwerze i nie mogę ani się do nich dostać, ani tym bardziej usunąć.
      Ale jak widać, chyba tylko mnie. Bo fb nie widzi w tym żadnego problemu…
      To tak o tym „usuwaniu”…
      Skończę, bo zaraz WSI wejdzie oknem. 😉😋

     • Kerto

      Ja bym spróbował odwiesić, potem nawtykac islamowi a pejsaty sam ciebie usunie. Można jeszcze dołożyć pejsatym. Spróbuj.

     • kaesteer uDZu

      Problem jest z tym odwieszeniem; teraz to wydaje mi się, że na pewno mi nie przywrócą dostępu; bo wygadałem się, że chcę usunąć konto. Tak jak mówię, teraz nawet dostępu do chat’u pomocy nie mam.

  • mindla

   Z mafii nie można wystąpić, nie wiesz o tym.

 • mindla

  Facebook powinien zamknąć ale …sam siebie.

 • Nałogowy komentujący

  Powinien zamknąć wszystkie konta, tak będzie lepiej dla ludzkościx