ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi mix 3 rozsuwane smartfon

Mechanizm Xiaomi Mi Mix 3 jest naprawdę wytrzymały – bardziej niż gwarantuje to producent

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W tym roku producenci zapowiedzieli już walkę z wycięciami w wyświetlaczu. Szykuje się kolejna generacja dążenia do bezramkowych wyświetlaczy. Widać to chociażby po takich modelach jak Vivo NEX S, Oppo Find X, Honor Magic 2, Lenovo Z5 Pro i Xiaomi Mi Mix 3. W przypadku tego ostatniego, z którego użytkowania wrażeniami możecie się zapoznać, firma zapewnia, że mechanizm rozsuwania wytrzyma przynajmniej 350 tysięcy użyć. W jakim stopniu to prawda? Teoretycznie wszystko wyjdzie w praktyce, ale od czego są testy laboratoryjne?

O wytrzymałość mechanizmu rozsuwania Xiaomi Mi Mix 3 nie trzeba się martwić

Oczywiście można wziąć pod uwagę, że powyższy test to tylko urywek i chciałoby się prześledzić całość „bez cięć”. Jednak zakładając, że Digital Tail, odpowiedzialne za powyższe badanie, nie oszukuje, to Xiaomi dało sobie naprawdę duży margines na ewentualne roszczenia gwarancyjne. Ponad 600 tysięcy rozsunięć robi wrażenie i gwarantuje 8 lat pracy, gdy dziennie będziemy 200-krotnie korzystać z mechanizmu. Jaka to skala? W 2010 roku poznaliśmy Samsunga Galaxy S — ktoś jeszcze korzysta z tego modelu?

Zobacz też: Apple ogłasza dwie, ogólnoświatowe akcje serwisowe!

Podobną próbę wytrzymałości przeszedł też system otwierania aparatu Vivo NEX S, który potwierdził, że nie trzeba się zbytnio martwić o szybkie zużycie mechanicznych elementów. Przynajmniej w przypadku pierwszego właściciela, chociaż uwzględniając statystyczne przeliczenia, prędzej sam smartfon stanie się już przestarzały, aniżeli windy — automatyczne lub nie — się zepsują. Oczywiście mowa jest o laboratoryjnych warunkach, więc w praktyce może wyjść jeszcze wiele niespodzianek.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy