HP prezentuje serię nowych tabletów – wśród nich cztery z Androidem

Newsy

tablety hp

Firma Hewlett-Packard, znana w Polsce głównie z produkcji drukarek i laptopów, zaprezentowała dzisiaj pięć nowych tabletów. Jeden z nich, Omni 10, działa pod kontrolą systemu Windows toteż skupmy się na pozostałej czwórce, która jest bliższa naszemu portalowi.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

hp slate 7 extreme

Zacznijmy od najciekawszego urządzenia, czyli HP Slate 7 Extreme. Patrząc na obudowę i specyfikację, a nie pomijając nazwy producentów poszczególnych części, możemy odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z niedawno zaprezentowanym tabletem przez Nvidię, czyli Tegra Note. Znajdziemy tutaj 7-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 1280×800, a w okół niego zamieszczono interesujące głośniki (z bass reflexem). Główny układ to oczywiście Tegra 4. Podobnie jak pierwowzór, urządzeniem możemy sterować także za pomocą specjalnego stylusa. Także nie trzeba mówić wprost, że jest to tablet Nvidii ze zmienionym logiem.

hp slate 7 hd

Kolejnym modelem o tej samej przekątnej jest Slate 7 HD. W tym roku, w kwietniu, HP pokazało urządzenie o tej samej nazwie, ale bez dopisku, który miałby sugerować rozdzielczość wyświetlacza. Dzisiaj zaprezentowana wersja różni się ekranem, który teraz prezentuje obraz w 1280×800. Kolejną zmianą jest wstawienie dwurdzeniowego układu oraz dodanie przedniej kamerki. Zastosowano również technologię audio Beats.

hp slate 8 hd

Trzeci tablet jest dosyć charakterystyczny. Jest nim Slate 8 Pro, którego rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1600×1200. Ten parametr wyjaśnia czym HP postanowiło wyróżnić to urządzenie – ekran posiada proporcje 4:3, podobnie jak LG Vu. We wnętrzu tego modelu znajdziemy układ Tegra 4, a zdjęcia można wykonywać za pomocą 8MPx aparatu lub przedniej 2MPx kamerki. Znalazło się również miejsce na kartę microSD.

hp slate 10 hd

Na koniec Slate 10 HD z największym 10.1-calowym wyświetlaczem przedstawiającym obraz w rozdzielczości 1280×800. Jedyną różnicą w stosunku do Slate’a 7 HD jest sama przekątna ekranu.

Niestety, ale HP w żaden sposób nie zasugerowało cen któregoś z powyższych urządzeń. Nie znamy też żadnych przybliżonych terminów, w których należałoby wybrać się do sklepu po jeden z nowych tabletów firmy.

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x