Jakiś czas temu Łukasz pisał, że m.in. Xperia XZ1 i XZ Premium dostały już aktualizację do Androida 9 Pie. Kolejna na liście do otrzymania tytułowej aktualizacji miała być Xperia XZ2 Premium (7 listopada). Jak widać data trochę się przesunęła, jednak ważne, że aktualizacja w końcu jest.

Sony Xperia XZ2 Premium z aktualizacją do Androida 9 Pie

Sony w końcu wypuściło aktualizację do Androida 9 Pie dla flagowej Xperii XZ2 Premium. Niestety na chwilę obecną nie jest jasne, na jakich rynkach można pobrać tytułową aktualizację – jeśli jednak nie ma jej jeszcze w Polsce, to zapewne na dniach się pojawi.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Opisywana aktualizacja została oznaczona numerem 52.0.A.3.84 i co najdziwniejsze… waży tylko 210 MB. W przeciwieństwie do innych Xperii, które tydzień temu otrzymały aktualizację do Androida 9 Pie, XZ2 Premium nie dostała wsparcia dla gestów. Niemniej jednak użytkownicy XZ2 Premium wciąż skorzystają z interfejsu aparatu Xperii XZ3. Prócz tego, poprawiono także drobne błędy i optymalizację urządzenia. Sprawdźcie, czy aktualizacja już do Was nie dotarła i dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.