ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia xz2 premium

Sony Xperia XZ2 Premium otrzymuje Androida 9 Pie!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Jakiś czas temu Łukasz pisał, że m.in. Xperia XZ1 i XZ Premium dostały już aktualizację do Androida 9 Pie. Kolejna na liście do otrzymania tytułowej aktualizacji miała być Xperia XZ2 Premium (7 listopada). Jak widać data trochę się przesunęła, jednak ważne, że aktualizacja w końcu jest.

Sony Xperia XZ2 Premium z aktualizacją do Androida 9 Pie

Sony w końcu wypuściło aktualizację do Androida 9 Pie dla flagowej Xperii XZ2 Premium. Niestety na chwilę obecną nie jest jasne, na jakich rynkach można pobrać tytułową aktualizację – jeśli jednak nie ma jej jeszcze w Polsce, to zapewne na dniach się pojawi.

Zobacz także: Android 9 Pie na Galaxy S8 / S8+ i Note8: kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

Opisywana aktualizacja została oznaczona numerem 52.0.A.3.84 i co najdziwniejsze… waży tylko 210 MB. W przeciwieństwie do innych Xperii, które tydzień temu otrzymały aktualizację do Androida 9 Pie, XZ2 Premium nie dostała wsparcia dla gestów. Niemniej jednak użytkownicy XZ2 Premium wciąż skorzystają z interfejsu aparatu Xperii XZ3. Prócz tego, poprawiono także drobne błędy i optymalizację urządzenia. Sprawdźcie, czy aktualizacja już do Was nie dotarła i dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy